Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Catherine Liu Ms. Catherine Liu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0316-2201288 Е-пошта:chiye2@chiye.net
Home > Мапа на сајтот
За нас
ЧИЛИСКА СТАКЛЕНА BEAD (ХЕБЕИ) СД, ООД. Кој е основан во 1998 година, е најголемиот и специјализиран снабдувач на рефлектирачки стаклени зрнца за безбедност на патиштата. Компанијата поседува 28 стаклени линии за производство на различни стаклени монисти со нано-излез од 100.000 МТ. Чије продолжи со сертификација на квалитет ISO 9001 систем за управување и систем за управување со животната средина ISO 14001. ChiYe главно произведува капење на стаклени мониста, интермикс стаклени мониста, лепило стакло монистра, стакло монистра со влага , двојно обложени стакло монистра , С-Брилијантност стакло монистра, детонација стакло монистра, брусење стакло монистра, трепкаше големи стаклени мониста,...

Категории и производи

Пад-на стаклени мониста

Пад-рефлексивни стаклени мониста за боја за означување на патот 

Рефлексивни стаклени мониста за сообраќајни бои 

Ознаки за означување на сообраќајни знаци за сообраќајни знаци 

Рефлексивни стаклени микросфери 

BS6088A / B Стаклени мониста за означување на патот 

AASHTO паѓа / интермектира стаклени монисти за означување на патот 

BS6088B рефлексивни стаклени мониста за патни белези 

AASHTO M247 TYPEⅠ Стаклени мониста за означување на патот 

AASHTO M247 TYPEⅡ Стаклени мониста за безбедност на патиштата 

AASHTO M247 TYPEⅢ Обележување на стакло Мониста 

AS / NZS CH-003 Стаклени монисти за материјали за означување на тротоарите 

Австриски стандардни стаклени мониста ТИП А 

Австриски стандардни стаклени мониста ТИП Б 

Австралија / Нов Зеланд Стандардни стакло Мониста ТИП C 

AS / NZS CH-003 TYPE D стакло Мониста 

JIS R3301-1 Стандарди за означување на патни мост 

JIS 3301-2 стандарди Маркисти монтирања за рефлектирачки мостови 

JSA-JIS R 3301-Стаклени мониста за сообраќајни бои 

KS L2521 стаклени мониста за колор 

EN1423 Стаклени мониста за термопластична маркирачка боја 

Интермикс стакло Мониста

Интермикс (Премикс) Стаклени мониста за боја за означување на патот 

Интермикс стакло Мониста 

Премикс стакло Мониста 

Рефлексивни стаклени мониста за боја за означување на патот 

Рефлексивни стакло Монистра Стандард 

Високо рефрактивни индексни микросфери за боја за означување на патот 

Стаклени мониста за стандарди за BS6088A 

Интермикс / Премикс стакло Мониста за означување на патот 

Премикс стакло монистра за патни бои 

Премикс стакло монистра рефлективен материјал 

Премикс стакло монистра / боја за обележување на патишта 

Интермикс стакло монистра за безбедност на патиштата 

Премикс стаклени мониста за означување на тротоарите 

Интермикс стакло монистра за коловозна ознака боја 

Интермикс (Премикс) Стаклени Монила за Ретрофлектирачка Боја 

Интермикс (Премикс) стакло Мониста за ознаки на автопат 

Премикс стакло микросфери за безбедност на автопат 

Студена / термопластична боја Premix BS6088A Стаклени мониста 

BS6088A / B Висок рефлективен монистра за RoadMarking 

BS6088 Рефлексивни монистра за термопластична маркирачка боја 

Лепливи стаклени мониста

Стаклени мониста со влага

Рефлексивни стаклени мониста за означување на патот 

Стаклени зрна за боја за означување на патот 

Стаклени мониста со влага 

Отпорна на влажност на покривот за означување на монистра 

Влаговидните стаклени мониста за сообраќајната боја 

Микро-стаклени мониста за означување на коловозот 

Мониста монистра за монистра на термопластични плочи 

Стакло Мониста за доказ за влага за рефлексивни патни бои 

Висококвалитетни микросфери за стакло со висок влага 

Висок квалитет на влажност-доказ слој стакло Мониста 

EN1423 / EN1424 Стандардни стакло Мониста 

Австриски стандарди за влага-доказ стакло монистра 

AASHTO M247 Стандардни стакло моливи 

KSL2521 Стандардни влакна-доказ обложување стакло монистра 

JIS R3301 Стандардни стакло Мониста-доказ за влага 

Висока ретро-одраз на влага-доказ стакло монистра 

Материјали за висококвалитетен материјал со влага од стакло 

Висок степен на зацврстување на влажност од стакло 

Високи перформанси со влага за стегање на стакло за мостори 

Висок индекс на стакло мостри со индекс на влага 

Двојно обложени стакло Мониста

Двојно обложени стаклени мониста за патни бои 

Силански / Силиконско обложени стаклени зрна за означување на патот 

Силен обложени стаклени мониста за патни белези 

Силиконско обложени стакло Мониста за топло-топи бои 

Покривање Силиконско масло / Силан-патни ознаки за стакло Мониста 

Стаклени зрнца обложени со силен и силициум 

Двојно обложени стаклени мониста за коловозна маркировка 

Силенско стакло Микросфери за заоблената ноќ 

Шверц жолти ознаки дожд ноќ стакло монистра 

Бели ознаки Ретрорефлективност Дождливи ноќни стакло Мониста 

Двојно обложени стаклени мониста за услови на дождлив ноќ 

AASHTO M247 Стандардни двојно обложени стакло Мониста 

BS6088 Класа A / B со двојно обложени стакло Мониста 

AS / NZS2009: 2002 Обложени стакло Мониста за топло-топи бои 

EN1423 / EN1424 Плоча ознаки обложени стакло монистра 

JIS R3301 стандарди Силан / силикон обложени стакло монистра 

S-Brilliance стакло микросфери патосферативен материјал 

Стаклени мониста со висока видливост за бои за патни белези 

Висока ретро-рефлексија со двојни обложени монистра за патни ознаки 

Висока заоблена облога со облик на заобленост за означување на коловозот 

S-Brilliance Glass Beads

S-Brilliance стакло Мониста за патни ознаки 

Стаклени мониста за примена на означување на сообраќајот 

С-Брилијант стакло мониста за коловозна ознака боја 

С-Брилијант стакло Мониста за автопат маркирање боја 

Материјали на екранот Стаклени зрнца за бои 

Материјали на екрани Стаклени мониста за ознаки на коловозот 

Материјали на екранот Стаклени мониста за термопластична боја 

С-Брилијантност рефлексивни стаклени мониста за сообраќајни бои 

Екран Брилијантност Рефлексивни стаклени мониста за патни белези 

S-Brilliance микро стакло Мониста за топло-топи бои 

Материјали на екрани за стаклени микросфери за означување на коловозот 

Висока заобленост на екран Материјали Рефлексивни стакло Мониста 

Висок квалитет на S-Brilliance рефлексивни стаклени мониста 

Високи перформанси Материјали на екранот Стаклени микросфери 

Високи индексни материјали за сирење на рефлектирачки стаклени мониста 

AASHTO-M247 стандарди Материјали на екранот Стаклени мониста 

Австриски стандардни материјали за рефлектирачки стакло Мониста 

EN1423 / EN1424 Стандард Материјали на екранот Стаклени монистра 

Bs6088a / b Високо рефлектирачки S-Brilliance стакло Мониста 

JIS R3301 Стандарди S-Brilliance Glass Beads 

Детонирање на стакло Мониста

Мелење стакло Мониста

Трепкаше големи стаклени монистра

Стаклени честички

Products Keywords
85-1BS 6088glass beadsGlass ParticlesGlass microbeadslarge glass beadsMicro Glass BeadsRoad marking LineChiye glass beadsEmulsified AsphaltGlass MicrospheresUse of glass beadsPremix Glass BeadsAASHTO M247 ТИПcoating glass beadsuse for glass beadsDrop On Glass BeadsBlasting Glass BeadsGrinding Glass Beadsabrasive glass beadsIntermix Glass Beadspolishing glass beadsReflective Glass BeadsDUAL COATED GLASS BEADSroad anti-skid materialS-brilliance Glass BeadsS-Brilliance Glass BeadsHotmelt Paint Glass BeadRoad marking glass beadsTwinkling Big Glass Beadsglass beads for road lineSILANE COATED GLASS BEADSroad marking hot-melt lineApplication of Glass BeadsSILICON COATED GLASS BEADSglass beads for road safetyreflective hot melt markingKnowledge about glass beadsretro-reflection glass beadsScreen Materials Glass Beadsadhesive coating glass beadsGlass Beads for Road MarkingGlass beads for shot blastinghydrophobic coated glass beadsglass beads for traffic safetyglass beads for hot-melt paintsThermoplastic Road Marking Paintglass beads for pavement markingsand blasting glass microspheresСтаклени честичкиHot melt line construction processGlass Beads Abrasive Blasting MediaBS6088A стакло МонистаПесочна детонацијаPremix Glass Beads for marking paintПливање ознаки бојаGlass Microsphere Reflective Materialglass microsphere reflective materialJIS R3301 Патнички знациmicro glass beads for highway markingМикро-стакло МонистаМатеријали од стаклоRoad marking construction requirementsПад на стакло МонистаAASHTO M247 стакло МонистаМелење стакло Мониста850-1400um стакло монистраСтакло Мониста користиПремикс стакло МонистаРефлексивна патна бојаglass beads for thermoplastic road markingДожд ноќ стакло МонистаBicone Intermix стакло МонистаПесочна зраци од стаклоОбложени гасни монистраПремаз за доказ за влагаАбразивни мелење стаклоОбложени стакло МонистаДокажани стакло МонистаAASHTO M247-11 стакло монистраBS6088 Рефлексивни монистраСтакло Монистра СтандардИнтермикс стакло МонистаAASHTO M247 ТИП стакло МонистаЛепливи стаклени монистаРефлексивна боја за знациAS / NZS CH-003 Стаклени монистаGj-I мелење стакло монистраСтаклени мониста со влагаEN1423 / 1424 Стаклени монистраBS6088B Пад на стакло Монистаreflective glass beads construction requirementsПат рефлективен материјалБразилски пловен обележјаРефлексивни патни маркериРефлексивни стаклени зрнаПремикс стакло микросфериНестабилни стакло МонистаРефлексивно лепило стаклоReflective Glass Beads for Traffic Marking PaintAASHTO M247 Тип стакло монистраСтаклени мониста за мелењеСтаклени мониста за школкаJIS R3301 рефлексивни монистраМикро-стакло Мониста песокS-Brilliance стаклени микросфери20-14 Големи стаклени монистаJIS R3301 микро стакло монистраСтакло Мониста на патиштатаBS6088 микро стаклени монистраAASHTO M247 Американски стандардS-Brilliance микро стакло МонистаТрепка голема бисерна мушкаСтаклени мониста за брусењеМикросфера за мелење стаклоПад-на микро стакло монистраБоја за обележување на патотСтаклени зрна шут детонацијаСиленски слој стакло МонистаДетонирање на стакло МонистаСкршени честички на честичкиТопло мелење стакло монистраЛепливи микро стакло Мониста4 мм големи стаклени монистраШарени лепило стакло МонистаКршен стакло за амортизацијаJIS R3301 Стандарди S-Brilliance Glass BeadsТермопластични плочни ознакиСтакло Мониста доказ за влагаAASHTO M247 Автопат стакло МонистаСтаклени мониста за патни боиВисок облик на стакло МонистаСтекната сфера на патни знациAS / NZS обложени стакло монистраОбложени микро стакло МонистаСилен обложени стакло МонистаГолем трепкачки стаклени зрнаОбележување на стакло МонистаВисоки ретрореални материјалиФранцуски стандард Intermix Glass BeadsJIS R3301 Standards Intermix стакло МонистаЛепливи премази Стакло МонистаТопла Melt Боја на стакло МонистаСтаклени мониста за детонацијаВисок обликуван стакло МонистаАбразивни зглобовите од стаклоДоказ за влага со цврсто стаклоДвојно обложени стакло МонистаGalss Монири за рефлексивни знациРефлексивни стакло мониста типПластични честички од честичкиМониста за машина за детонацијаAASHTO M247 Стандардни стакло моливиKSL2521 Стандард за ознаки на патотМикрон стакло Мониста за мелењеОбележи ги линиите за сообраќајМикросфера за сообраќајни знациСтакло Мониста мелење материјалВисоко ретро рефлексивно стаклоВисок индекс на екрани на екраниBS6088 Стандардни стаклени монистаГолеми дијаметар стакло МонистаРефлексивни стаклени микросфериСтаклени мониста за патни белезиВисок квалитет на стакло МонистаВисоколепливи стаклени монистраГолеми стаклени мониста за маглаЛепливи стаклени мониста со слојВлакна-доказ слој стакло МонистаМикро-детонација стакло монистраКореја стандарди стакло монистраБоја огноотпорни стакло честичкиПад-рефлексивни стаклени монистаБрусни Материјали Стакло МонистаВисоки рефлективни плочни ознакиРефлексивни микро стакло МонистаКориснички мелење стакло МонистаРефлексивни материјали од стаклоПремикс Пластични стакло МонистаСтакло монистра песок детонацијаПокривање на силен стакло МонистаВисока заоблен стакло за монистраНиски тешки метални стаклени зрнаРефлексивно пад на стакло МонистаБразилски стандарди S-Brilliance Glass BeadsМатеријали за означување на патотJIS R3301 Стандардни стаклени монистаОзначување на патот Стакло-груткиМикросфера за означување на патотГолеми димензии на стакло МонистаРефлексивни стаклени зрна за бојаИнтермешајте стаклени микросфериТрепкаше големи стаклени монистраМатеријали од стаклените честичкиEN1423 / EN1424 Стандарди за микро-стаклоЈапонски стандардни стаклени зрнаОбележување на патиштата од стаклоОзнаки на автопат Стаклени монистаBS6088 Двојно обложени стакло МонистаBS6088A стаклени мониста за ладна бојаТермопластичен монистра материјалШверц жолти ознаки стакло монистраВисока сила мелење стакло монистраВисока заоблен стакло за мостовитеСтаклени мониста за мелење медиумиАнглиски стандарди стакло монистраЈапонски стандардни стакло МонистаМикро-стакло Мониста за патни знациСтаклени честички за топли топи боиМелење стакло Монистра БоросиликатАбразивни Мониста Монила за Shot BlastingСиликонско обложени стакло МонистаВисоки перформанси стакло монистраХидрофобни обложени стакло МонистаВисок круг на S-Brilliance стакло МонистаСвирчки големи стаклени микросфериВисока видливост на допир од стаклоБразилски стандардни стаклени зрнаМелење мелење мелење стакло МонистаНепропустливи рефлексивни монистраМикросфери вградени во акрилна бојаСтаклени мониста за сообраќајни боиЕксплозивни стакла со висока јачинаKSL2521 стандард за ознаки за стандардиСообраќајни знаци од стакло МонистаВисоко рефлектирачки стаклени зрнцаСтаклени зрна за означување на патотS-Brilliance стакло Мониста за патни знациПремикс стакло монистра за патни боиKSL2521 Стандарди микро стакло монистраСтаклени мониста со висока видливостВисок индекс микро стаклени монистраРетро-рефлексија монистра за патоказВисока сила мелење стакло микросфераТопло-топи бои за означување на патотВисока заоблен микро-стакло монистраBS6088B Стаклени мониста за патни белезиТротоарот за обележување на монистраСтаклени мониста за рефлексивна бојаСтандарди за обележување на гасовитеСтакло Мониста површински детонацијаСтаклени мониста за мелење и минирањеРефлексивни стакло Мониста МатеријалСтакло мониста рефлективен материјалBS6088A Стандардни S-Brilliance стакло МонистаШтипски тип на асфалтирање на патиштаСтаклени мониста за ознаки на автопатПремикс рефлексивни стаклени монистаДвојно обложени стакло Мониста RoadmarkingВисоки Материјали за индекс на екраниРефлексивни интермикс стакло МонистаРефлексивен интермекс стакло МонистаСтаклена лажица за машина за полирањеСтаклени монтирања од дожд за автопатВисоки перформанси со влага од стаклоМикросфери за означување на патиштатаСтаклени мониста за сообраќајни знациВисока тврдост мелење стакло монистраЧиста стакло Мониста пескарење мелењеМикро-стакло Мониста за топло-топи боиСтаклени мониста за мелење материјалиВисока заоблен автопат стакло МонистаСтаклени мониста за абразивни медиумиВисок рефлективен слој стакло МонистаТермопластични Боја на стакло МонистаJIS R3301 Стандарди Премикс стакло МонистаБрусење на стакло Мониста на патиштатаАвстриски стандарди Стаклени монистраHigh-Tech обработка мелење стакло монистраJIS R3301 Силанско обложени стакло МонистаБразилска стандардна сообраќајна бојаРефлексивни детонирани стаклени зрнцаСтаклени мониста за машина за полирањеМатеријали на екрани од стакло МонистаПесок за песок за песок за влажно песокАмерикански стандардни стакло МонистаРефлексивни мониста за сообраќајни боиСтаклени ручиња за термопластична бојаОбложени силен големи стаклени монистаПроизводи за безбедност во сообраќајотИнтермикс стакло Мониста за Romarking линииКориснички мелење микро стакло МонистаСтаклена мушка за влажен песок за каменМатеријал за безбедност во сообраќајотВисока чистота полирање стакло МонистаТопло-топи бои со микро стакло монистраГолемо стакло Мониста за топло-топи боиРетрорефлективни ознаки на аеродромитеВисококвалитетно мелење стакло МонистаПоплочување ознаки Термопластичен бојаСтаклени мониста за полирање на медиумиЧелични честички за означување на патотKSL 2521 Стандардни стакло Мониста за влагаВисококвалитетни лепило стакло МонистаAASHTO-M247 Стандарден екран стакло монистраAASHTO-M247 Стандардни S-Brilliance стакло МонистаВисок стандард за мелење стакло МонистаEN1423 Стаклени мониста за сообраќајни боиВисоки рефрактивни индексни микросфериВисоки перформанси стаклени микросфериГолеми стаклени мониста за патни белезиСтаклени мониста за означување на патотЧиста бело стакло Мониста за детонацијаIntermix стакло монистра на патот маркирањеСтакло Монила за обложување на влажностПад на стакло Мониста накит ОбележувањеBS6088 Боја за означување на стакло МонистаМикро-стакло монистра рефлектирачки патФранцуски стандард микро стакло МонистаБразилските стандарди за стакло МонистаЛепливи стакло Мониста со топло-топи боиСтаклени мониста за рефрефлективна бојаРефлексивни лепило микро стакло МонистаEN1424 Стаклени зрна за означување на патотНиска тешка метална термопластична бојаВисока чистота пескарење стакло МонистаДобар хемиски стабилност стакло МонистаОбложени силен големи стаклени монистраСиленска обвивка на стаклени микросфериГолем дијаметар Трескачки стаклени зрнаJIS R3301 Стандардно обложени стакло МонистаВисока заоблена облога со калеста стаклоСтаклени мониста за машина за детонацијаСтаклени честички за забавување на патотАвстриски стандард ТИП Д стакло монистраСтаклени честички рефлективен материјалСтаклени мониста за машина за песокувањеСтаклени мониста за материјал за полнењеJIS R3301 Силиконско обложени стакло МонистаJISR3301 стаклени мониста за сообраќајни боиСтаклени честички за означување на патотBS6088 B со двојно обложени стаклени монистаБритански стандард микро стакло монистраРефлексија Трескаше Големи Стаклени МониПредупредување за обележување на патиштаХемиска стабилност мелење стакло МонистаСтаклени мониста за услови на дождлив ноќРефлексивни влакна доказ стакло монистраСтаклени честички за термопластична бојаСтаклени мониста за коловозна маркировкаОбложени стакло Мониста за топло-топи боиАбразивни песок минирање стакло монистраJIS 3301 Стандарди за следење на патни правциАнглиски стандарди микро стакло монистраМикро-стакло Мониста за ознаки на автопатИнтермикс мониста за рефрефлективна бојаМатеријали на екрани за стакло микросфериСтакло Занаетчиски Декоративен МатеријалВисока тврдост Стаклени мониста за мелењеПремикс стакло монистра за маркирање бојаДекорација на стакло Мониста на патиштатаАмерикански стандардни стаклени монистраСтаклени мониста вградени во акрилна бојаСтакло Монистра Песок минирање за чистењеВисока лепило / влага доказ стакло МонистаРефлексивни стаклени мониста за патни боиСтаклени мониста за означување на автопатS-Brilliance Glass Beads за безбедност во сообраќајотСтаклени микросфери за колор ознаки на боиВисоко заоблени рефлексивни стаклени зрнаС-Брилијантност Рефлексивни Стаклени МониВисока заоблена монистра за топло-топи боиКорејски стандард микро стаклени монистраСтаклени мониста за рефлективен материјалAASHTO Вклучете / интермешајте стакло МонистаСтаклени мониста за површинска подготовкаПрилагодено решетки од нерѓосувачки челикСтаклени честички за керамичка декорацијаБритански Стандард Премикс стакло МонистаФранцуски стандард пад-на стаклени монистаГолеми стаклени мониста за дождливи условиСтаклени мониста за допир со влага за влагаНиски хеви метал патнички стаклени монистаНиски тешки метални автопат стакло МонистаВисок квалитет Квалитет Биг-стакло МонистаСаудиско-арабиски стандарди Intermix Micro Glass BeadsСтаклени честички за означување на автопатЕкран стакло монистра за автопат маркирањеВисококвалитетно мелење стакло микросфераСтаклени микросфери за означување на патотТермопластична боја за означување на патотЛепливи стаклени мостри на патот маркирањеВисока сила шут детонација стакло монистраОбележување на патиштата од стакло МонистаAASHTO стаклени мониста за означување на патотНиски тешки метални мониста за патни белезиТермопластични рефлективни ознаки на патотСтаклени микросфери за термопластична бојаСтакло монистра песок детонација абразивниЕвропски стандард за стакло моливи за влагаАвстриски стандард микро стаклени монистраЕвропа стандардни обложени стакло монистраСтаклени мониста за означување на коловозотСтаклени мониста за безбедност на патиштатаРефлексивни стаклени мониста за патни знациСтаклени мониста за рефлексивни патни знациОбложени силан стакло монистра за сообраќајАвстриски стандардни стаклени мониста ТИП АГрадежни материјали за декорација на ѕидовиS-Brilliance стакло монистра за сообраќајни знациРефлексивни микро стаклени мониста од влагаТермопластична боја за обележување на патотХемиска стабилност стакло Мониста за мелењеСтаклени честички за градење ѕид декорацијаСтаклените честички се користат за патувањеМикро-стакло Мониста за термопластична бојаАвстриски Стандардни премази Стакло МонистаKSL2521 Стаклени мониста за термопластична бојаРефлексивни стаклени зрна за ознаки на патотМикро-стакло монистра за означување на патотПоплочување ознаки обложени стакло монистраБритански стандард Интермикс стакло МонистаХидрофобни обложени силански стаклени зрнцаBS6088A Стаклени мониста за термопластична бојаОбложени треперење големи стаклени монистраПесочен пескарен медиумски стаклени монистаРефлексивни двојно обложени стакло монистраЖолта ознаки Дождливи ноќни стаклени монистаСтаклени честички за безбедност на патиштатаЕкран стакло монистра за термопластичен бојаИндустриски стаклени мониста за мелење песокРефлексивни стаклени мониста за студена бојаВисококвалитетно обложено стакло микросфераРефлексивни стаклени мониста за патни белезиВисок рефлективен квалитет на стакло МонистаСтаклени мониста за рефлексивни патни белезиВисококвалитетни рефлективни стаклени зрнцаРефлексивни стаклени зрна за патен сообраќајРефлектор стакло монистра за патот маркирањеСтаклени мониста за означување на тротоаритеБразилските стандарди за стакло за мостовитеТермопластична боја со лепило стакло МонистаВисококвалитетни S-Brilliance стаклени микросфериS-Brilliance микро стаклени мониста за патни белезиМикро-стаклени мониста за ознаки на коловозотПочиста песка за детонација на стакло МонистаСтаклени мониста за коловозна ознака на болкаМикро-стакло Мониста за безбедност на автопатПремикс стакло Мониста за означување на патотСтаклени мониста за боја на сообраќајни знациВисококвалитетно пескарење на стакло МонистаДвојно обложени стаклени мониста за патни боиВисоко рефлектирачки микро стаклени монистраДвојно обложени рефлексивни стаклени монистаАвстријска Стандардна рефлективна патна бојаМеханичко мелење на стакло со голема цврстинаАвстриски стандардни обложени стакло МонистаТрескаше Големото стакло Мониста на патиштатаЛепливи стаклени мониста за сообраќајни знациМинистерство за сообраќај на Саудиска АрабијаJIS R3301 Стандардни стакло Мониста-доказ за влагаСтаклени мониста Абразивни медиуми за чистењеВисок квалитет S-Brilliance микро стаклени монистраВисоко индекс на рефлектирачки стаклени зрнцаРефлексивни стаклени мониста вградени во бојаДвојно обложени стакло Мониста сообраќај бојаРефлексивни стаклени монисти од доказ за влагаМатеријали на екранот Стаклени мониста за бојаS-Brilliance стакло Мониста рефлектирачки материјалЈапонски стандардни обложување стакло МонистаДвојно обложени патни ознаки за стакло МонистаГолеми стаклени мониста за ознаки на коловозотГолеми стаклени мониста за термопластична бојаАвстриски стандарди С-Брилијант стакло МонистаРефлексивни стаклени зрна за сообраќајни знациAASHTO M247 стандарди рефлексивни стаклени монистраДобар хемиски стабилност Микрон стакло МонистаВисока ретро-рефлексија Пермикс стакло МонистаВисок квалитет на рефлексивност стакло МонистаAS / NZS 2009 и 2006 стандардни микро стаклени монистраПремикс стакло монистра за рефрефлективна бојаBS6088A / B Стандардна ознака за означување на патотЕкран Брилијантност Рефлексивни стакло МонистаОбележување на стаклени зрнца обложени со СиланЛепливи стаклени мониста за означување на патотBS6088B Високо рефлектирачки S-Brilliance стакло МонистаВисок индекс на стакло мостри со индекс на влагаВисококвалитетни микросфери со сообраќајни боиДвојно обложени стаклени мониста за дождлив ноќБразил стандарди рефлектирачки патни МатеријалПокривање стакло Мониста за означување на патотПочиста абразивна песка за детонација на стаклоРефлексивни стаклени мониста за сообраќајни боиВисока јачина Механички Полирање Стакло МонистаВисококвалитетни патни ознаки за стакло МонистаСтаклени мониста за пат рефлектирачки материјалПоплочување ознаки материјал од стакло монистраСтаклени мониста за означување на патот на влагаБразилски стандарди рефлексивни стакло монистраВисок квалитет на силен обложени стакло монистраАвстриски стандард рефлектирачки сообраќај бојаВисок квалитет на стакло Мониста песок материјалОбложени стаклени мониста за ознаки на коловозотИнтермикс стакло монистра за означување на патотС-Брилијантност Рефлексивни стаклени микросфериС-Брилијант стакло Мониста за поткажување ознакиГолемина на опсег 850-1400um Големи стаклени монистраПремикс стакло монистра за безбедност на автопатДвојно обложени стаклени мониста за патни белезиРетро-рефлексија на влакна-доказ стакло монистраAASHTO M247 Стандардни двојно обложени стакло МонистаЛепливи стаклени мониста за ознаки на тротоаритеВисок ретрорефлективен интермекс стакло МонистаВисоко ретро-рефлексија обложени стакло монистраСтаклени мониста за студена / термопластична бојаС-Брилијантност Рефлексивни микро стакло МонистаВисока ретро-одраз на влага-доказ стакло монистраБели обележувања Дождливи ноќни стаклени монистаАвстралија / Нов Зеланд Стандардна стакло МонистаСтаклени мониста за термопластични плочни ознакиОбложени Силен треперат големи стаклени монистраВисоко ретро-рефлексивни обложени стакло МонистаВисок индекс на мирис на големи стаклени монистраСтандарди на Канада за пад на стаклени микросфериВисока заобленост Трепка голема бисерна монистраГолеми стаклени мониста за обележување на автопатВисоко рефлексивни обложени пад-на стакло МонистаЗгусне стакло монистра за безбедност на патиштатаСтаклени честички за паѓачко означување за застојПремикс стакло Мониста за безбедност на патиштатаРетрорефлективност Дождливи ноќни стаклени зрнцаИнтермикс стаклени мониста за ознаки на коловозотСтаклени честички за обележување на патна перницаСтаклени честички за обојување на коловозна плочаВисоко рефлексивни патни ознаки за стакло МонистаБразилските Стандардни Рефлексивни Стаклени МониГолеми стаклени микросфери за означување на патотРефлексивни стакло со високи перформанси монистраБезбојни песочни песочни медиуми Стаклени монистаВисококвалитетни обложени пад-на стаклени монистаВисок рефлективен двојно обложени стакло монистраВисок степен на зацврстување на влажност од стаклоВисококвалитетни стаклени мониста за патни белезиВисоко рефлектирачки влакна-доказ стакло монистраВисока заобленост Големи треперење стакло МонистаМатеријали на екранот за стакло Мониста за автопатАвстриски стандарди за влага-доказ стакло монистраБрилијант стакло Мониста за обележување на автопатДвојно обложени стаклени мониста за коловозна бојаОбележувач со патент Силан обложени стаклени зрнцаИнтермикс стакло монистра за безбедност на автопатСтаклени мониста за термопластични ознаки на патотОбложени стаклени мониста за означување на автопатСаудиска Арабија стандарди пад-на стаклени монистаСтандардите на Канада ги мешаат стаклените монистаВисок квалитет на стакло монистра мелење материјалАвстралија / Нов Зеланд стандарди Стаклени монистраВисок ретро-одраз со двојно обложени стакло МонистаСтаклени мониста за термопластична маркирачка бојаВисок рефлексија треперат Големи стаклени монистраРетрофлексивни стаклени мониста за сообраќајни боиРефлексивни стаклени мониста со високи перформансиХидрофобни обложени сјајни големи стаклени монистаГрадење на надворешни ѕидни декоративни материјалиЗгуснувачки стаклени мониста за ознаки на коловозотВисоки перформанси Стаклени мониста за патни белезиКолумбија стандарди стакло монистра за патни белезиEN1423 Стандард Материјали на екранот Стаклени монистаЛепливи стаклени мониста за безбедност на патиштатаРефлексивност Стаклени мониста за ознаки на автопатСтаклени честички за декорација на стаклени занаетиАвтопат стакло мониста за безбедност во сообраќајотАвтопат стаклени мониста за означување на коловозотEN1424 Стандард Материјали на екранот Стаклени монистаВисока видливост Трепкачки големи стаклени монистраРефлексибилни стаклени мониста за сообраќајни знациВисоки перформанси рефлексивни микро стакло МонистаРефлексивни стаклени мониста за термопластична бојаВлаговидните стаклени мониста за сообраќајната бојаВисок квалитет на влажност-доказ слој стакло МонистаПрилагодено направени топла продажба стакло МонистаОбележување на стакло Мониста обложени со силиконскиОбложени стаклени мониста за означување на коловозотКолумбија стандарди Маркираните стаклени микросфериИнтермикс стакло монистра за безбедност на патиштатаСиликонско обложени стаклени мониста за патни белезиПремикс стаклени мониста за означување на тротоаритеВисок индекс што трепнува големи стаклени микросфериОпуштени стаклени мониста за означување на коловозотЕкран Брилијантност Рефлексивни стаклени микросфериВисококвалитетни микросфери за стакло со висок влагаРефлексивни стаклени зрна за безбедност на патиштатаВисоки перформанси на екранот за стакло со микросфериСтаклени мониста за боја за означување на сообраќајотДвојно обложени стаклени мониста за ознаки на автопатСтакло монистра песок детонација абразивни материјалЕкран Брилијантност Рефлексивни микро стакло МонистаВисока заоблен вид на силен обложени стаклени монистаМатеријали на екранот Стаклени мониста за асфалтирањеРефлексивни стаклени мониста за безбедност на автопатЛепливи стаклени мониста за безбедност во сообраќајотСтаклени микросфери за рефлектирачки материјал за патОбложени стаклени мониста за обележување на патиштатаВисококвалитетни лепило рефлексивни стаклени монистаВисок квалитет на S-Brilliance рефлексивни стаклени монистаВисококвалитетни стакло Мониста навлажнувачки влакнаВисоко рефлектирачки стаклени мониста за патни белезиВисок квалитет на стакло монистра абразивен материјалАмерикански стандардни рефлексивни стаклени монистраТрепкачки стаклени монисти за безбедност на патиштатаСтаклени микросфери за болка за обележување на патиштаВисока заоблена силиконско обложена стаклена монистраEN1423 / EN1424 Стаклени мониста за безбедност во сообраќајотМатеријали на екранот Стаклени мониста за патни белезиПремикс стакло Мониста термопластична маркирачка бојаСкрати ги степените зраци на оддалеченоста на сопирањеВисоко рефлексивни силенски обложени стаклени монистаКолумбија стандарди рефлексивни микро стакло монистраВисока заобленост на екран Материјали Стаклени монистаМикросфери за трепкање на стакло за означување на патотАмерикански стандарди Стаклени мониста за патни белезиРефлексивни стаклени микросфери за означување на патотПочиста абразивна песка за детонација на стакло МонистаВисоки перформанси треперат големи стаклени микросфериАмерикански стандарди со двојно обложени стакло МонистаВисококвалитетно силиконско обложено стакло микросфераСкрати ја честичките на степенот на растојание на кочењеСтаклени честички / стаклени грутки за сообраќајни знациЕвропа стандарди Материјали на екранот Стаклени монистаСтаклени мониста за термопластично обележување на патотДвојно обложени стаклени мониста за термопластична бојаВисоко рефлектирачки силиконско обложени стакло МонистаНиско тешки метални патиштаОдгледување на стакло МонистаBs6088a / b Материјали на екранот Рефлексивни стаклени монистаАвстриски стандарди Високо рефлективни стаклени монистраПотрошувачка на абразивни моливи со висока јачина на песокВисоки перформанси стаклени мониста со високи перформансиВисок индекс на С-Брилијантност рефлексивни стакло МонистаРефлексивни стаклени мониста за боја за означување на патотВисока ретро-рефлексија треперење големи стаклени монистраРефлексивни материјали со двојно обложени стаклени монистаСтаклени мониста за Материјали за обележување на тротоаритеДвојно обложени стаклени мониста за безбедност на патиштатаСтакло Мониста со двојно обложени стакло со висока видливостВградени стаклени мониста за влага за означување на коловозотКанада Стандарди за означување на патните стаклени микросфериВисока заобленост на стакло Мониста за означување на коловозотОзнаки за означување на сообраќајни знаци за сообраќајни знациМатеријали за маркирање на патиштата за премачкување на стаклоВисока заобленост на екранот со материјал од стаклени микросфери
Rigorous Testing

High quality products

Online Support 24/7

Support online 24 hours

Just in Time Delivery

Punctual delivery

Quality Qualified

Good quality is safer

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање