Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Catherine Liu Ms. Catherine Liu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0316-2201288 Е-пошта:chiye2@chiye.net
Home > Производи > Интермикс стакло Мониста
Онлајн сервис
Catherine Liu

Ms. Catherine Liu

Остави порака
Контакт сега

Интермикс стакло Мониста

Категории на производи од Интермикс стакло Мониста , ние сме специјализирани производители од Кина, Интермикс стакло Мониста , Intermix стакло монистра на патот маркирање добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Рефлексивен интермекс стакло Мониста R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Интермикс стакло Мониста Добавувачи

Во текот на изработката на сликањето на автопат, ставете ја стаклената мушка во боја врз основа на соодносот од 18-25% (тежински процент), така што бојата на автопат сеуште може да ја задржи рефлексивноста за време на абење и триење. Односот се однесува на спецификациите на стандардот за комуникациска индустрија на Народна Република Кина бр. JT / T280-2004, стандардите што се различни во различни земји и области.

01


The appearance of glass bead should be colorless, loosen and spherical particle, should be clean without impurity, and without agglomeration 

Според спецификациите на стандардот за комуникациска индустрија на Народна Република Кина бр. GB / T24722-2009, гранулометријата е прикажана во табелата подолу:

Стаклената мушка може да се произведува врз основа на стандардот на земји или области, како што се EN1423 / 1424, AASHTO M247, BS6088, JIS R3301 и KS L2521 итн.

Premix Glass Beads


Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање