Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Catherine Liu Ms. Catherine Liu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0316-2201288 Е-пошта:chiye2@chiye.net
Home > Производи > Пад-на стаклени мониста
Онлајн сервис
Catherine Liu

Ms. Catherine Liu

Остави порака
Контакт сега

Пад-на стаклени мониста

Категории на производи од Пад-на стаклени мониста , ние сме специјализирани производители од Кина, Пад на стакло Мониста , Обележување на патиштата од стакло добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Рефлексивно пад на стакло Мониста R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Пад-на стаклени мониста Добавувачи

Во текот на процесот на работа на патиштата, ставете ја стаклената мушка на коловозот насликана со термопластична боја која се загрева до одредена температура, додека бојата е уште влажна, со што се зголемува рефлексивноста на означувањето на патот. Според спецификацијата на стандардот за комуникациска индустрија на Народна Република Кина бр. JT / T446-2001, гранулометријата за пад на стаклена мушка е прикажана во табелата подолу:

Другите параметри се во согласност со типот на интермек.

Стаклената мушка може да се произведува врз основа на стандардот на земји или области, како што се EN1423 / 1424, AASHTO M247, BS6088, JIS R3301 и KS L2521 итн.

Drop-on Glass Beads

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање