Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Catherine Liu Ms. Catherine Liu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0316-2201288 Е-пошта:chiye2@chiye.net
Home > Производи > Трепкаше големи стаклени монистра
Онлајн сервис
Catherine Liu

Ms. Catherine Liu

Остави порака
Контакт сега

Трепкаше големи стаклени монистра

Категории на производи од Трепкаше големи стаклени монистра , ние сме специјализирани производители од Кина, Трепкаше големи стаклени монистра , Рефлексија Трескаше Големи Стаклени Мони добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Трескаше Големото стакло Мониста на патиштата R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Трепкаше големи стаклени монистра Добавувачи

Овој дијаметар на оваа серија стаклени мушка е два или три пати поголем од редовните мониста. Површинскиот дел над боите е повисок од редовните монисти; па оттука и рефлексивноста на означувањето на патот е зголемена, особено во дождли, магливи области.
Дијаметарот е 850-1400mm (20-14mesh) со ≥80% од заобленоста. Специјалниот слој на површината на стаклената мушка може да ја подобри адхезијата помеѓу бојата и стаклените мониста, со што може да се зголеми долговечноста.

Стаклената мушка може да се произведува врз основа на стандардот на земји или области, како што се EN1423 / 1424, AASHTO M247, BS6088, JIS R3301 и KS L2521 итн.

Twinkling Big Glass Beads

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање