Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Catherine Liu Ms. Catherine Liu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0316-2201288 Е-пошта:chiye2@chiye.net
Home > Производи > Пад-на стаклени мониста > Висококвалитетни рефлективни стаклени мониста за патни белези
Висококвалитетни рефлективни стаклени мониста за патни белези
Висококвалитетни рефлективни стаклени мониста за патни белези
Висококвалитетни рефлективни стаклени мониста за патни белези
 • Висококвалитетни рефлективни стаклени мониста за патни белези
 • Висококвалитетни рефлективни стаклени мониста за патни белези
 • Висококвалитетни рефлективни стаклени мониста за патни белези

Висококвалитетни рефлективни стаклени мониста за патни белези

  Начин на плаќање: L/C,T/T,D/P
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 1 Ton

Основни информации

Модел бр.: Reflective Glass Beads

Material: Glassbead

Application: Road Signs

Additional Info

Пакување: BULK-BAG

Продуктивност: 100,000MT

Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

Транспорт: Ocean

Место на потекло: КИНА

Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

Опис на производот

CHIYE 170-400_glass_beads

Висококвалитетни рефлективни стаклени мониста за патни белези

високи перформанси Пад-мониста врз основа на 100% директни топи стаклени зрнца

Поддржан со најсовремена технологија, ние произведуваме и обезбедуваме висококвалитетни транспарентни стаклени монистра по ниски цени за да ги задоволиме високите барања на индустријата. Обезбедени со водоотпорна обвивка, овие стаклени монисти се многу сјајни и екстремно рефлексивни. Нашиот асортиман на производи во оваа категорија вклучува стаклени мониста и пад на стаклени мониста. Изградени од суровина со врвен квалитет, овие стаклени монисти се познати по нивната совршена форма на облик и точна големина.

Chiye стакло Bead (Хебеј) копродукции, Ltd, која беше формирана во 1998 година, е најголемиот и специјализирани снабдувач на стакло мушка за патот рефлексивноста во Кина сега. Се наоѓа во градот Лангфан кој е 50 километри од југоисточниот дел на Пекинг и околу 100 километри од пристаништето Ксинг во Кина.

Компанијата поседува 28 стаклени линии за производство на различни стаклени монисти со годишно производство од 100.000 МТ. ISO9001 Систем за управување со квалитет и сертификат за управување со животната средина IS014001.
Брендот на нашата стаклена мушка "Chiye" е призната како "Познат бренд" преку континуирана технолошка иновација и акумулација на производните искуства од години. Нашите стаклени зрнца се сертифицирани како квалификуван производ од страна на Националниот центар за надзор на квалитетот и инспекција на објекти за безбедност во сообраќајот и се препознаваат како "добро познат познат производ на Кина". Брендот "Chiye" е "Познатиот бренд на провинцијата Хебеј.
Ние добивме CE сертификат во септември 2005 година и KS сертификат во декември 2006 година. Нашите производи се извезуваат во повеќе од педесет земји и области, вклучувајќи ги САД, Канада, Велика Британија, Франција, Шпанија, Данска, Кореа, Индија итн.
Ние го одржуваме нашиот принцип на искрена комуникација и квалитет на приоритет, а ние се фокусираме на обезбедување одлична услуга и производ на клиентите. Ние искрено се надеваме дека можеме да започнеме со соработка со вашата ценета компанија врз основа на взаемна корист и да промовираме заеднички развој.

chiye_glassbeads

High Quality Reflective Glass Beads

14

High Quality Reflective Micro Glass Beads

10Glass beads Testing Equipment

chiye glass beads honor

15

Категории на производи : Пад-на стаклени мониста

Е-пошта на овој добавувач
 • Ms. Catherine Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање