Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Catherine Liu Ms. Catherine Liu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0316-2201288 Е-пошта:chiye2@chiye.net
Home > Производи > Пад-на стаклени мониста > AASHTO M247 TYPEⅡ Стаклени мониста за безбедност на патиштата
AASHTO M247 TYPEⅡ Стаклени мониста за безбедност на патиштата
AASHTO M247 TYPEⅡ Стаклени мониста за безбедност на патиштата
AASHTO M247 TYPEⅡ Стаклени мониста за безбедност на патиштата
 • AASHTO M247 TYPEⅡ Стаклени мониста за безбедност на патиштата
 • AASHTO M247 TYPEⅡ Стаклени мониста за безбедност на патиштата
 • AASHTO M247 TYPEⅡ Стаклени мониста за безбедност на патиштата

AASHTO M247 TYPEⅡ Стаклени мониста за безбедност на патиштата

  Начин на плаќање: L/C,T/T,D/P
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 1 Ton

Основни информации

Модел бр.: AASHTO M247 TYPEⅡ

Material: Glassbead

Application: Road Signs

Additional Info

Пакување: Тон торба

Продуктивност: 100,000MT

Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

Транспорт: Ocean

Место на потекло: КИНА

Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

Опис на производот

AASHTO M247-11 СТАТЕЛИ ЗА ЛЕКОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА ПАТОТ Американски стандард КИНА РЕФЛЕКТИВНА СТАКЛЕНА ПЕЧАТ / ПАТУВАЊЕ НА БЕЗБЕДНОСТ / МИКРОСПЕРА НА ПАТНИОТ СООБРАЌАЈ

Стаклените монисти вршат важна функција на безбедноста во сообраќајот поради нивните рефлективни својства, што му овозможуваат на возачот јасно да ги види ознаките на тротоарите во текот на ноќта и во текот на денот. Оптичката особина на сферични стакла со која тие ја насочуваат светлината назад кон возачот (автоматско светло) е позната како retroreflection. Интензитетот на рефлектираната светлина вратена на изворот на осветлување е една мерка за квалитетот на означувањето на патот.

AASHTO M247 Стандарди:

American Standard Glass Beads

(AASHTO M247) американски стандардни стакло монистра


Reflective Glass Bead for Road Safety

Рефлексивни стаклени зрна за патен сообраќај

reflective_glass_beads_for_road_marking

Chiye стакло Bead (Хебеј) копродукции, Ltd, која беше формирана во 1998 година, е најголемиот и специјализирани снабдувач на стакло мушка за патот рефлексивноста во Кина сега. Се наоѓа во градот Лангфан кој е 50 километри од југоисточниот дел на Пекинг и околу 100 километри од пристаништето Ксинг во Кина.
Компанијата поседува 28 стаклени линии за производство на различни стаклени монисти со годишно производство од 100.000 МТ. ISO9001 Систем за управување со квалитет и сертификат за управување со животната средина IS014001.
Брендот на нашата стаклена мушка "Chiye" е призната како "Познат бренд" преку континуирана технолошка иновација и акумулација на производните искуства од години. Нашите стаклени зрнца се сертифицирани како квалификуван производ од страна на Националниот центар за надзор на квалитетот и инспекција на објекти за безбедност во сообраќајот и се препознаваат како "добро познат познат производ на Кина". Брендот "Chiye" е "Познатиот бренд на провинцијата Хебеј.
Ние добивме CE сертификат во септември 2005 година и KS сертификат во декември 2006 година. Нашите производи се извезуваат во повеќе од педесет земји и области, вклучувајќи ги САД, Канада, Велика Британија, Франција, Шпанија, Данска, Кореа, Индија итн.
Ние го одржуваме нашиот принцип на искрена комуникација и квалитет на приоритет, а ние се фокусираме на обезбедување одлична услуга и производ на клиентите. Ние искрено се надеваме дека можеме да започнеме со соработка со вашата ценета компанија врз основа на взаемна корист и да промовираме заеднички развој.


chiye corporation Reflective Glass Beads Factory

Рефлексивни стаклени мониста фабрика


Категории на производи : Пад-на стаклени мониста

Е-пошта на овој добавувач
 • Ms. Catherine Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање