Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Catherine Liu Ms. Catherine Liu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0316-2201288 Е-пошта:chiye2@chiye.net
Home > Производи > Пад-на стаклени мониста > AS / NZS CH-003 Стаклени монисти за материјали за означување на тротоарите
AS / NZS CH-003 Стаклени монисти за материјали за означување на тротоарите
AS / NZS CH-003 Стаклени монисти за материјали за означување на тротоарите
AS / NZS CH-003 Стаклени монисти за материјали за означување на тротоарите
 • AS / NZS CH-003 Стаклени монисти за материјали за означување на тротоарите
 • AS / NZS CH-003 Стаклени монисти за материјали за означување на тротоарите
 • AS / NZS CH-003 Стаклени монисти за материјали за означување на тротоарите

AS / NZS CH-003 Стаклени монисти за материјали за означување на тротоарите

  Начин на плаќање: L/C,T/T,D/P
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 1 Ton

Основни информации

Модел бр.: Australian/New Zealand Standard

Material: Glassbead

Application: Road Signs

Additional Info

Пакување: ТОН-БАГ

Продуктивност: 100,000MT

Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

Транспорт: Ocean

Место на потекло: КИНА

Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE

Опис на производот

За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана со стаклени монисти, пред да бидат суви. Под влијание на гравитацијата на самите стаклени мониста, стаклените монисти ќе се вклопат во боја по дел од нивната површина. Кога светлото на автомобилот ќе прицврсти такви линии за обележување на патот, светлото ќе се рефлектира назад кон очите на возачот за да ја зголеми безбедноста на возењето во текот на ноќта.

Стаклената мушка може да се оддели како што се мешаат стаклени мониста и капките за капсуње во зависност од нивното користење, а исто така може да се поделат како монисти што содржат влага, адхезивни облога и двојни обложени монистра.

pavement-marking materials4

ДИСТРИБУЦИЈА НА ГОЛЕМИОТ ГРАНИЧЕН ПЛАС

AustralianNew Zealand Standard

5.5 Форма

5.5.1 Општо

Монирите се тестираат за заоблување во согласност со клаузулата 5.5.2 или клаузула 5.5.3, како

соодветно.

5.5.2. Тип на монистра

Кога типот А монистра оптички се испитува за заоблување во согласност со Додаток Е

откако ќе биде климатизиран во отворен контејнер за 24 часа, круговите треба да бидат најмалку 80% од

брои.

5.5.3 Буцки од тип Б, Ц и Д

Кога тип B, C или D монистра се тестираат за заоблување во согласност со Додатокот D, после

се кондиционирани во отворен контејнер (види белешка 1) најмалку 24 часа, "круг" треба да биде

најмалку 70% по маса.

БЕЛЕШКИ:

1 Контејнерите треба да се користат со што се избегнува изградбата на електростатско полнење и се овозможува бесплатно

проток.

2 Проверете најмалку 5 g од тип B или C, или минимум 15 g од типот D монистра, каде

применливо.

5.6 Боја

Кога примерок од монистра се тестира во согласност со Додатокот F, бојата треба да биде полесна

од референтниот стандард.

ЗАБЕЛЕШКА: Оваа постапка е насочена кон откривање на обоено стакло, кое, доколку е присутно, може да се меша

на retroreflective својства на монистра.

Категории на производи : Пад-на стаклени мониста

Е-пошта на овој добавувач
 • Ms. Catherine Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање