Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Catherine Liu Ms. Catherine Liu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0316-2201288 Е-пошта:chiye2@chiye.net
Home > Производи > S-Brilliance Glass Beads
Онлајн сервис
Catherine Liu

Ms. Catherine Liu

Остави порака
Контакт сега

S-Brilliance Glass Beads

Категории на производи од S-Brilliance Glass Beads , ние сме специјализирани производители од Кина, S-Brilliance Glass Beads , Материјали на екрани од стакло Мониста добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Трепкачки стаклени монисти за безбедност на патиштата R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина S-Brilliance Glass Beads Добавувачи

Овој вид стаклени монисти се обработуваат од специјални стаклени суровини. Индексот на рефракција е помеѓу 1,57 и 1,60. Нејзината рефлексивна изведба е супериорна од оние стаклени монисти усвоени од архитектонско стакло со иста заобленост и големина на честички. И заобленоста и големина на честички може да се прилагодат според барањата.

Стаклената мушка може да се произведува врз основа на стандардот на земји или области, како што се EN1423 / 1424, AASHTO M247, BS6088, JIS R3301 и KS L2521 итн.

S-Brilliance Glass Beads

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање