Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Catherine Liu Ms. Catherine Liu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0316-2201288 Е-пошта:chiye2@chiye.net
Home > Производи > Стаклени мониста со влага
Онлајн сервис
Catherine Liu

Ms. Catherine Liu

Остави порака
Контакт сега

Стаклени мониста со влага

Категории на производи од Стаклени мониста со влага , ние сме специјализирани производители од Кина, Докажани стакло Мониста , Обележување на патиштата од стакло Мониста добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Рефлексивни влакна доказ стакло монистра R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Стаклени мониста со влага Добавувачи

Овие мониста се обложени со посебен слој за време на производството на стаклени монисти. Во дождливото и магливото време, влагата не може лесно да се прицврсти на површината на стаклените зрнца, така што ќе се намали ефектот на рефлексивноста предизвикана од лошите временски услови. Гранулометријата на овој вид стаклени зрнца е иста како и не-обложените стаклени монисти.

Стаклената мушка може да се произведува врз основа на стандардот на земји или области, како што се EN1423 / 1424, AASHTO M247, BS6088, JIS R3301 и KS L2521 итн.

Moisture-Proof Glass Beads

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање