Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Catherine Liu Ms. Catherine Liu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0316-2201288 Е-пошта:chiye2@chiye.net
Home > Производи > Мелење стакло Мониста
Онлајн сервис
Catherine Liu

Ms. Catherine Liu

Остави порака
Контакт сега

Мелење стакло Мониста

Категории на производи од Мелење стакло Мониста , ние сме специјализирани производители од Кина, Мелење стакло Мониста , Мелење стакло Монистра Боросиликат добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Брусење на стакло Мониста на патиштата R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Мелење стакло Мониста Добавувачи

Опис на производот

Микросфера за мелење стакло
1. За да изберете стаклени мониста во типови, големини и количини во согласност со вискозноста, цврстината и расфрлањето на мелените материјали.
2. За чистење на стаклени мониста и мелење пред да се обработуваат мелење.
3. Прво да внесувате материјали за мелење и подоцна да ги зацврстите количината на завеси од стакло. За да додадете континуирано стаклени зрна до 70% ~ 80% од мелницата е полна.
4. Да се ​​забрани да се задржуваат стаклени зрна со долг временски период, бидејќи стаклените зрнца во мелницата лесно се скршуваат при голема брзина.

5. За да додадете нови стаклени зрна за да се обезбеди квалитетот и ефикасноста на мелените материјали.

Мелење стакло монистра главно се користи за disperser, мелење медиуми на индустрии, како што се боја, боја, мастило, премази, смоли, хемиски инженеринг, со предностите на мазна површина, дури и големина, висока цврстина, добра хемиска стабилност. Благодарение на карактеристиките на топлина отпорна, погоден за носене, сила на компресија, може да се користи зајакнувачка мушка за да се подобри пластика со армирана стаклена волна, гума и така натаму.
Стаклената мушка може да се произведува врз основа на стандардот на земји или области, како што се EN1423 / 1424, AASHTO M247, BS6088, JIS R3301 и KS L2521 итн.


Grinding Glass Beads

Grinding Glass Beads1

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање