Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Catherine Liu Ms. Catherine Liu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0316-2201288 Е-пошта:chiye2@chiye.net
Home > Производи > Стаклени честички > Стаклените честички се користат за скратување на растојанието на сопирање
Стаклените честички се користат за скратување на растојанието на сопирање
Стаклените честички се користат за скратување на растојанието на сопирање
Стаклените честички се користат за скратување на растојанието на сопирање
 • Стаклените честички се користат за скратување на растојанието на сопирање
 • Стаклените честички се користат за скратување на растојанието на сопирање
 • Стаклените честички се користат за скратување на растојанието на сопирање

Стаклените честички се користат за скратување на растојанието на сопирање

  Начин на плаќање: L/C,T/T,D/P
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 1 Ton

Основни информации

Модел бр.: CHIYE Glass Particles

Material: Plastic

Certification: CE, ISO

Application: Road

Additional Info

Пакување: BULK-BAG

Продуктивност: 100,000MT

Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

Транспорт: Ocean

Место на потекло: КИНА

Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

Опис на производот

Стаклените честички се користат за скратување на растојанието на сопирање

Производите може да се користат за обичен коловоз може ефикасно да го скратат растојанието за сопирање за да го подобрат предупредувачкиот ефект, однапред за да се постигне целта за намалување на безбедноста на возилата и пешаците. Може да биде многу добра за одржување на правилната функција на површината на патот по долготрајно триење без лупење. Спречување на тротоарот температурата се зголеми, добар ефект на топлина изолација, со цел ефикасно да го инхибираат градот се повеќе и повеќе сериозни топлински остров клима.
Производи се широко користени во автопати, аеродроми, аеродроми, железничка станица, метро, ​​автобуска станица, паркинзи, паркови, плоштади, патишта, пресек, да се сврти локалниот училишен пат, лента и тротоар, зона за забавување разликуваат разлика и други предупредувања. Уредување на ѕидови, е замена за производи на ѕидни бои. Е широко се користи на плоштадот, парк, стадионот врска.
Нашата компанија произведува различна спецификација на стаклени честички и стаклени грутки кои може да се користат во обичниот коловоз на патот за да се скрати растојанието за сопирање ефикасно, за да се подобри предупредувачката улога и да се забави однапред за да се постигне безбедност. Тротоарот поставен со овој производ нема да се олупи и да одржува функција по долго времено триење на тркалата.

Исто така се користи во декорација на надворешни ѕидови и сите видови на керамика. Главно има 1-2 мм, 2-3 мм, 3-4 мм, 600-850 микрони, 300-600 микрони, 180-300 и помалку од 180 микрони итн.

Стаклената мушка може да се произведува врз основа на стандардот на земји или области, како што се EN1423 / 1424, AASHTO M247, BS6088, JIS R3301 и KS L2521 итн.

Chiye стакло Bead (Хебеј) копродукции, Ltd, која беше формирана во 1998 година, е најголемиот и специјализирани снабдувач на стакло мушка за патот рефлексивноста во Кина сега. Се наоѓа во градот Лангфан кој е 50 километри од југоисточниот дел на Пекинг и околу 100 километри од пристаништето Ксинг во Кина.
Компанијата поседува 28 стаклени линии за производство на различни стаклени монисти со годишно производство од 100.000 МТ. ISO9001 Систем за управување со квалитет и сертификат за управување со животната средина IS014001.
Брендот на нашата стаклена мушка "Chiye" е призната како "Познат бренд" преку континуирана технолошка иновација и акумулација на производните искуства од години. Нашите стаклени зрнца се сертифицирани како квалификуван производ од страна на Националниот центар за надзор на квалитетот и инспекција на објекти за безбедност во сообраќајот и се препознаваат како "добро познат познат производ на Кина". Брендот "Chiye" е "Познатиот бренд на провинцијата Хебеј.
Ние добивме CE сертификат во септември 2005 година и KS сертификат во декември 2006 година. Нашите производи се извезуваат во повеќе од педесет земји и области, вклучувајќи ги САД, Канада, Велика Британија, Франција, Шпанија, Данска, Кореја, Индија итн.
Ние го одржуваме нашиот принцип на искрена комуникација и квалитет на приоритет, а ние се фокусираме на обезбедување одлична услуга и производ на клиентите. Ние искрено се надеваме дека можеме да започнеме со соработка со вашата ценета компанија врз основа на взаемна корист и да промовираме заеднички развој.


chiye-glass-beads

glassbeadscy-en


Категории на производи : Стаклени честички

Е-пошта на овој добавувач
 • Ms. Catherine Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање