Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Catherine Liu Ms. Catherine Liu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0316-2201288 Е-пошта:chiye2@chiye.net
Home > Производи > Стаклени честички
Онлајн сервис
Catherine Liu

Ms. Catherine Liu

Остави порака
Контакт сега

Стаклени честички

Категории на производи од Стаклени честички , ние сме специјализирани производители од Кина, Стаклени честички , Пластични честички од честички добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Боја огноотпорни стакло честички R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Стаклени честички Добавувачи

Нашата компанија произведува различна спецификација на стаклени честички и стаклени грутки кои може да се користат во обичниот коловоз на патот за да се скрати растојанието за сопирање ефикасно, за да се подобри предупредувачката улога и да се забави однапред за да се постигне безбедност. Тротоарот поставен со овој производ нема да се олупи и да одржува функција по долго времено триење на тркалата.
Исто така се користи во декорација на надворешни ѕидови и сите видови на керамика. Главно има 1-2 мм, 2-3 мм, 3-4 мм, 600-850 микрони, 300-600 микрони, 180-300 и помалку од 180 микрони итн.

Стаклената мушка може да се произведува врз основа на стандардот на земји или области, како што се EN1423 / 1424, AASHTO M247, BS6088, JIS R3301 и KS L2521 итн.

Glass Particles

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање