Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Catherine Liu Ms. Catherine Liu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0316-2201288 Е-пошта:chiye2@chiye.net
Home > Производи > Двојно обложени стакло Мониста
Онлајн сервис
Catherine Liu

Ms. Catherine Liu

Остави порака
Контакт сега

Двојно обложени стакло Мониста

Категории на производи од Двојно обложени стакло Мониста , ние сме специјализирани производители од Кина, Двојно обложени стакло Мониста , Двојно обложени стакло Мониста Roadmarking добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Рефлексивни двојно обложени стакло монистра R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Двојно обложени стакло Мониста Добавувачи

Овие мониста се обложени со специјални материјали за обложување, за време на производството на стаклени зрнца, со што ќе се подобрат карактеристиките на влага и адхезија на стаклената мушка. На патот, животниот циклус на стаклените монистра може да се продолжи и ова ја подобрува рефлексивноста на монистра во дождлива ноќ. Овие мониста обично се користат во бела или жолта линија за изградба на автопат.

Стаклената мушка може да се произведува врз основа на стандардот на земји или области, како што се EN1423 / 1424, AASHTO M247, BS6088, JIS R3301 и KS L2521 итн.

Dual-Coated Glass Beads

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање