Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Catherine Liu Ms. Catherine Liu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0316-2201288 Е-пошта:chiye2@chiye.net
Home > Производи > Пад-на стаклени мониста > Висококвалитетни обложени пад-на стаклени мониста
Висококвалитетни обложени пад-на стаклени мониста
Висококвалитетни обложени пад-на стаклени мониста
Висококвалитетни обложени пад-на стаклени мониста
 • Висококвалитетни обложени пад-на стаклени мониста
 • Висококвалитетни обложени пад-на стаклени мониста
 • Висококвалитетни обложени пад-на стаклени мониста

Висококвалитетни обложени пад-на стаклени мониста

  Начин на плаќање: L/C,T/T,D/P
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Мин. Со цел: 1 Ton

Основни информации

Модел бр.: Drop-on Glass Beads

Material: Glassbead

Application: Road Signs

Additional Info

Пакување: BULK-BAG

Продуктивност: 100,000MT

Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

Транспорт: Ocean

Место на потекло: КИНА

Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

Опис на производот

Висококвалитетни обложени пад-рефлексивни стаклени мониста
Со цел да се продолжи трајноста на стаклената мушка и да се спречи неговото спалување од бојата по екструдирање со возила, овие мониста се обложени со посебен слој за време на производствениот процес за да се зголеми адхезијата помеѓу стаклената мушка и бојата, така што може да ја продолжи трајноста на стаклото над 20%. (Вообичаено се користи за површинска обработка на пад на стаклени монисти).

Стаклената мушка може да се оддели како што се мешаат монистра и да паднат врз мониста во зависност од нивното користење, а исто така може да се поделат како влажни дождови, адхезивни облоги и монистра со двојна облога.

ДЕТАЛИ

Product

High Quality beads

Feature

Reflective glass

Size gradation

ChiYe Glass Beads

Refractive index

≥ 1.5

Roundness

>80%

Specific weight

Approx.2.5g/cm3

Bulk weight

Approx.1.6kg/l

Anti-skid material

-

Packaging

Plastic bags

Storage

Dry and sheltered

Hardness (Mohs)

6-7

Compressive strength

>1200

Application

Road marking paint

Original Place

China

За време на примената на бојата при работа на патот, термопластичната боја треба да се загрее до одредено ниво и да се користи на површината на патот како линија за обележување, падот на стаклената мушка треба да се исфрли на површината на линијата, додека сеуште е влажно за да се зголеми рефлексивноста на линија за означување на патот.

Според спецификациите на Стандардот за комуникациска индустрија на Народна Република Кина бр. GB / T24722-2009-, гранулометријата на капка на стаклена мушка е прикажана како табела подолу, други параметри се исти со мешање на стаклената мушка.

Ние можеме да произведуваме стаклени монисти врз основа на стандардите на различни земји и области, како што се BS6088, AASHTO M247, EN1423 / EN1424-1998, KS L2521 итн.

Користењето на количината и методот на опаѓање на монистра може да се менува според барањата на рефлексивноста на различни земји.

High Quality Coated Drop-on Glass Beads

Висока заоблена облога со калеста стакло

High Reflective Coated Drop-on Glass Beads for Thermoplastic_Roadmarking

glass beads for roadmarking lineschiye_glassbeads

Chiye стакло Bead (Хебеј) копродукции, Ltd, која беше формирана во 1998 година, е најголемиот и специјализирани снабдувач на стакло мушка за патот рефлексивноста во Кина сега. Се наоѓа во градот Лангфан кој е 50 километри од југоисточниот дел на Пекинг и околу 100 километри од пристаништето Ксинг во Кина.
Компанијата поседува 28 стаклени линии за производство на различни стаклени монисти со годишно производство од 100.000 МТ. ISO9001 Систем за управување со квалитет и сертификат за управување со животната средина IS014001.
Брендот на нашата стаклена мушка "Chiye" е призната како "Познат бренд" преку континуирана технолошка иновација и акумулација на производните искуства од години. Нашите стаклени зрнца се сертифицирани како квалификуван производ од страна на Националниот центар за надзор на квалитетот и инспекција на објекти за безбедност во сообраќајот и се препознаваат како "добро познат познат производ на Кина". Брендот "Chiye" е "Познатиот бренд на провинцијата Хебеј.
Ние добивме CE сертификат во септември 2005 година и KS сертификат во декември 2006 година. Нашите производи се извезуваат во повеќе од педесет земји и области, вклучувајќи ги САД, Канада, Велика Британија, Франција, Шпанија, Данска, Кореа, Индија итн.
Ние го одржуваме нашиот принцип на искрена комуникација и квалитет на приоритет, а ние се фокусираме на обезбедување одлична услуга и производ на клиентите. Ние искрено се надеваме дека можеме да започнеме со соработка со вашата ценета компанија врз основа на взаемна корист и да промовираме заеднички развој.

Категории на производи : Пад-на стаклени мониста

Е-пошта на овој добавувач
 • Ms. Catherine Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање