Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Catherine Liu Ms. Catherine Liu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0316-2201288 Е-пошта:chiye2@chiye.net

S Brilliance Glass Beads - производител, фабрика, снабдувач од Кина

(Вкупно 7 Производи за S Brilliance Glass Beads)

 • Бразилските стандарди S-Brilliance рефлексивни стаклени мониста

  Бразилските стандарди S-Brilliance рефлексивни стаклени мониста

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Бразилските стандарди S-Brilliance рефлексивни стаклени мониста Бразилските стандарди за стакло за мостовите Ретрофлексибилноста е мерка за тоа како ефикасно означувањето на тротоарот враќа светло од предните фарови назад кон возачот. Во математички термини тоа е сооднос на рефлектираната осветленост на осветленоста...

  Контакт сега

 • JIS R3301 Стандарди S-Brilliance Glass Beads

  JIS R3301 Стандарди S-Brilliance Glass Beads

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  JIS R3301 Стандарди S-Brilliance Glass Beads Овој вид стаклени монисти се обработуваат од специјални стаклени суровини. Индексот на рефракција е помеѓу 1,57 и 1,60. Нејзината рефлексивна изведба е супериорна од оние стаклени монисти усвоени од архитектонско стакло со иста заобленост и големина на честички. И...

  Контакт сега

 • Bs6088a / b Високо рефлектирачки S-Brilliance стакло Мониста

  Bs6088a / b Високо рефлектирачки S-Brilliance стакло Мониста

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Bs6088a / b Високо рефлектирачки S-Brilliance стакло Мониста Видливоста на означувањето на тротоарот се определува со количината на светлина што се отсликува од површината на ознаката до возачкото око. За време на дневните часови, обележувањето на видливоста се постигнува со светлина од сонцето што ја напаѓа...

  Контакт сега

 • Висок квалитет на S-Brilliance рефлексивни стаклени мониста

  Висок квалитет на S-Brilliance рефлексивни стаклени мониста

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Висок квалитет на S-Brilliance рефлексивни стаклени мониста Овој вид стаклени монисти се обработуваат од специјални стаклени суровини. Индексот на рефракција е помеѓу 1,57 и 1,60. Нејзината рефлексивна изведба е супериорна од оние стаклени монисти усвоени од архитектонско стакло со иста заобленост и големина на...

  Контакт сега

 • S-Brilliance микро стакло Мониста за топло-топи бои

  S-Brilliance микро стакло Мониста за топло-топи бои

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  S-Brilliance микро стакло Мониста за топло-топи бои Стаклени зрнца, исто така познати како стаклени сфери, микросфери или микрочестички, се користат 80 години во легенда за знаци и ознаки. Многу помали монистра се ширеа на површината на обоени знаци за да произведат степен на retroreflectivity пред да се произведат...

  Контакт сега

 • S-Brilliance стакло микросфери патосферативен материјал

  S-Brilliance стакло микросфери патосферативен материјал

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Овој вид стаклени монисти се обработуваат од специјални стаклени суровини. Индексот на рефракција е помеѓу 1,57 и 1,60. Нејзината рефлексивна изведба е супериорна од оние стаклени монисти усвоени од архитектонско стакло со иста заобленост и големина на честички. И заобленоста и големина на честички може да се...

  Контакт сега

 • S-Brilliance стакло Мониста за патни ознаки

  S-Brilliance стакло Мониста за патни ознаки

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  S-Brilliance стакло Мониста за патни ознаки Овој вид стаклени монисти се обработуваат од специјални стаклени суровини. Индексот на рефракција е помеѓу 1,57 и 1,60. Нејзините "рефлексивни перформанси се супериорни со оние стаклени монисти усвоени од архитектонско стакло со иста заобленост и големина на честичка. И...

  Контакт сега

Избрана производи

Испрати порака

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање