Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Catherine Liu Ms. Catherine Liu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0316-2201288 Е-пошта:chiye2@chiye.net

Reflective Glass Beads - производител, фабрика, снабдувач од Кина

(Вкупно 24 Производи за Reflective Glass Beads)

 • Пад-рефлексивни стаклени мониста за боја за означување на патот

  Пад-рефлексивни стаклени мониста за боја за означување на патот

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Пад-рефлексивни стаклени мониста за боја за означување на патот Во текот на процесот на работа на патиштата, ставете ја стаклената мушка на коловозот насликана со термопластична боја која се загрева до одредена температура, додека бојата е уште влажна, со што се зголемува рефлексивноста на означувањето на патот....

  Контакт сега

 • Интермикс (Премикс) Стаклени мониста за боја за означување на патот

  Интермикс (Премикс) Стаклени мониста за боја за означување на патот

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: Тон торба

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Интермикс (Премикс) стакло Мониста за означување на патот Во текот на изработката на сликањето на автопат, ставете ја стаклената мушка во боја врз основа на соодносот од 18-25% (тежински процент), така што бојата на автопат сеуште може да ја задржи рефлексивноста за време на абење и триење. Односот се однесува на...

  Контакт сега

 • Песочна пескарење на стакло Мониста за машина за песок

  Песочна пескарење на стакло Мониста за машина за песок

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Песочна пескарење на стакло Мониста за машина за песок Потребен е компресиран гас како моќ да формира брз авион за снимање на стаклени зрнца на површината на работното парче кое предизвикува промени на површината и обликот на работното парче. Благодарение на влијанието на стаклени зрнца врз површината, површината е...

  Контакт сега

 • AASHTO M247 TYPEⅠ Стаклени мониста за означување на патот

  AASHTO M247 TYPEⅠ Стаклени мониста за означување на патот

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: Тон торба

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  AASHTO M247 TYPEⅠ Стаклени мониста за означување на патот Американски стандардни рефлексивни стаклени монистра Нашите најквалитетни стаклени зрнца; овие монистра нудат високи перформанси и издржливост поради нивните екстремно мазни површини, поголеми и помалку воздушни подлоги. Големина 12-30 САД мрежа, 600-1700...

  Контакт сега

 • AASHTO M247 TYPEⅡ Стаклени мониста за безбедност на патиштата

  AASHTO M247 TYPEⅡ Стаклени мониста за безбедност на патиштата

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: Тон торба

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  AASHTO M247-11 СТАТЕЛИ ЗА ЛЕКОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА ПАТОТ Американски стандард КИНА РЕФЛЕКТИВНА СТАКЛЕНА ПЕЧАТ / ПАТУВАЊЕ НА БЕЗБЕДНОСТ / МИКРОСПЕРА НА ПАТНИОТ СООБРАЌАЈ Стаклените монисти вршат важна функција на безбедноста во сообраќајот поради нивните рефлективни својства, што му овозможуваат на возачот јасно да ги...

  Контакт сега

 • Австриски стандардни стаклени мониста ТИП Б

  Австриски стандардни стаклени мониста ТИП Б

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE

  Austrilian Стандардна Стаклени зрнца детали s Овој стандард ги специфицира барањата за материјал и дизајн за стаклени зрнца со ретрофлективни својства, кои се наменети за вградување во материјали за обележување на тротоарите. Се однесува на стаклени монисти наменети за подобрување на видливоста на материјалите за...

  Контакт сега

 • Бразил рефлексивни стаклени мониста пловен обележја

  Бразил рефлексивни стаклени мониста пловен обележја

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Термопластичната маркировка боја е главно составена од синтетичка смола, стаклени мониста, пигменти, материјали за пакување, адитиви, итн. Синтетичката смола има термопластичност, направи топлото топење слој брзо суво и силно лепило до површината на патот. Адитиви во бојата може да ја зголемат пластиката на облогата и...

  Контакт сега

 • Интермикс стакло монистра за безбедност на патиштата

  Интермикс стакло монистра за безбедност на патиштата

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Интермикс стакло монистра за безбедност на патот Вовед За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана со стаклени монисти,...

  Контакт сега

 • Интермикс стакло монистра за коловозна ознака боја

  Интермикс стакло монистра за коловозна ознака боја

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана со стаклени монисти, пред да бидат суви. Под влијание на гравитацијата на...

  Контакт сега

 • Микро-стакло Мониста за безбедност на сообраќајот на автопат

  Микро-стакло Мониста за безбедност на сообраќајот на автопат

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Микро рефлективни стаклени мониста за безбедност на сообраќајот на автопат За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана...

  Контакт сега

 • Високо заоблени рефлексивни стаклени зрна

  Високо заоблени рефлексивни стаклени зрна

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Chiye стакло Bead (Хебеј) копродукции, Ltd, која беше формирана во 1998 година, е најголемиот и специјализирани снабдувач на стакло мушка за патот рефлексивноста во Кина сега. Се наоѓа во градот Лангфан кој е на 50 километри од југоисточниот дел на Пекинг и околу 100 километри оддалечен од Xingang т на Кина....

  Контакт сега

 • Рефлексивни стаклени мониста со високи перформанси

  Рефлексивни стаклени мониста со високи перформанси

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Рефлексивни стаклени мониста со високи перформанси Овие стаклени мониста се висококвалитетни рефлективни стаклени зрнца. Ние спроведуваме различни истражувања и пазарни студии за да го одредиме најдобриот квалитет на производите. Понатаму, овие мониста се развиваат под строги процедури за контрола на квалитет и се во...

  Контакт сега

 • Микро стаклени мониста за боја за означување на патот

  Микро стаклени мониста за боја за означување на патот

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Микро рефлективни стаклени мониста за боја за обележување на патот Банкарство на нашето огромно искуство во индустријата, ние нудиме најпосакувана палета на стаклени мониста за означување на патот. Овие стаклени мониста се дизајнирани и конструирани во согласност со меѓународните стандарди за квалитет. Ние нудиме...

  Контакт сега

 • Микро-стакло Монила за термопластично обележување на патот

  Микро-стакло Монила за термопластично обележување на патот

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Рефлексивни стаклени зрна За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана со стаклени монисти, пред да бидат суви. Под...

  Контакт сега

 • Висококвалитетни рефлективни стаклени мониста за патни белези

  Висококвалитетни рефлективни стаклени мониста за патни белези

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Висококвалитетни рефлективни стаклени мониста за патни белези високи перформанси Пад-мониста врз основа на 100% директни топи стаклени зрнца Поддржан со најсовремена технологија, ние произведуваме и обезбедуваме висококвалитетни транспарентни стаклени монистра по ниски цени за да ги задоволиме високите барања на...

  Контакт сега

 • Рефлексивни стаклени зрна за материјал за означување на патот

  Рефлексивни стаклени зрна за материјал за означување на патот

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Рефлексивни стаклени зрна за материјал за означување на патот Ретрофлексибилноста е термин кој се користи за да се опише како светлината се рефлектира надвор од површината и се враќа во оригиналниот извор (ретро-рефлектор). Ретро-рефлексија е вид на одраз што го пренасочува инцидентното светло од површината назад кон...

  Контакт сега

 • Лепливи стаклени мониста со слој

  Лепливи стаклени мониста со слој

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Лепливи стаклени мониста со слој Стаклени монисти Chiye се адхезивни облоги се користат во бои и облоги кои ја подобруваат гребеноста, отпорноста на абразија, се мијат и ги подобруваат својствата на површинските аспекти во врвните шатори и заптивките. Chiye стакло Bead (Хебеј) копродукции, Ltd, која беше формирана во...

  Контакт сега

 • Стаклени зрна за боја за означување на патот

  Стаклени зрна за боја за означување на патот

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Стаклени мониста со влага Намалете ја редовната стаклена мушка со посебен вид слој за време на производството за да ја зголемите хидрофобноста на стаклената мушка. Влагата нема лесно да се прилепува на површината на овој тип стаклена мушка во услови на врнежливи и / или магливи денови, така што негативниот ефект на...

  Контакт сега

 • Микро-стаклени мониста за означување на коловозот

  Микро-стаклени мониста за означување на коловозот

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Термопластичната маркировка боја е главно составена од синтетичка смола, стаклени мониста, пигменти, материјали за пакување, адитиви, итн. Синтетичката смола има термопластичност, направи топлото топење слој брзо суво и силно лепило до површината на патот. Адитиви во бојата може да ја зголемат пластиката на облогата и...

  Контакт сега

 • Стакло Мониста за доказ за влага за рефлексивни патни бои

  Стакло Мониста за доказ за влага за рефлексивни патни бои

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Термопластичната маркировка боја е главно составена од синтетичка смола, стаклени мониста, пигменти, материјали за пакување, адитиви, итн. Синтетичката смола има термопластичност, направи топлото топење слој брзо суво и силно лепило до површината на патот. Адитиви во бојата може да ја зголемат пластиката на облогата и...

  Контакт сега

 • Висококвалитетни микросфери за стакло со висок влага

  Висококвалитетни микросфери за стакло со висок влага

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ Рефлектирачки стаклени монисти за пат и линија се цврсти, сферични стаклени монисти за употреба со материјали за обележување на патот, како што се патен и линија маркирање боја на база на вода, растворувач базирани и термопластични. НАМЕНЕТИ УПОТРЕБА Цврсти стаклени монисти за употреба со...

  Контакт сега

 • Висок квалитет на влажност-доказ слој стакло Мониста

  Висок квалитет на влажност-доказ слој стакло Мониста

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ Рефлектирачки стаклени монисти за пат и линија се цврсти, сферични стаклени монисти за употреба со материјали за обележување на патот, како што се патен и линија маркирање боја на база на вода, растворувач базирани и термопластични. НАМЕНЕТИ УПОТРЕБА Цврсти стаклени монисти за употреба со...

  Контакт сега

 • AASHTO M247 Стандардни стакло моливи

  AASHTO M247 Стандардни стакло моливи

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Стаклени мониста со влага Намалете ја редовната стаклена мушка со посебен вид слој за време на производството за да ја зголемите хидрофобноста на стаклената мушка. Влагата нема лесно да се прилепува на површината на овој тип стаклена мушка во услови на врнежливи и / или магливи денови, така што негативниот ефект на...

  Контакт сега

 • KSL2521 Стандардни влакна-доказ обложување стакло монистра

  KSL2521 Стандардни влакна-доказ обложување стакло монистра

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Чиј стаклени мостри од влага Намалете ја редовната стаклена мушка со посебен вид слој за време на производството за да ја зголемите хидрофобноста на стаклената мушка. Влагата нема лесно да се прилепува на површината на овој тип стаклена мушка во услови на врнежливи и / или магливи денови, така што негативниот ефект на...

  Контакт сега

Избрана производи

Испрати порака

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање