Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Catherine Liu Ms. Catherine Liu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0316-2201288 Е-пошта:chiye2@chiye.net

Glass Beads - производител, фабрика, снабдувач од Кина

(Вкупно 24 Производи за Glass Beads)

 • Пад-рефлексивни стаклени мониста за боја за означување на патот

  Пад-рефлексивни стаклени мониста за боја за означување на патот

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Пад-рефлексивни стаклени мониста за боја за означување на патот Во текот на процесот на работа на патиштата, ставете ја стаклената мушка на коловозот насликана со термопластична боја која се загрева до одредена температура, додека бојата е уште влажна, со што се зголемува рефлексивноста на означувањето на патот....

  Контакт сега

 • Интермикс (Премикс) Стаклени мониста за боја за означување на патот

  Интермикс (Премикс) Стаклени мониста за боја за означување на патот

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: Тон торба

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Интермикс (Премикс) стакло Мониста за означување на патот Во текот на изработката на сликањето на автопат, ставете ја стаклената мушка во боја врз основа на соодносот од 18-25% (тежински процент), така што бојата на автопат сеуште може да ја задржи рефлексивноста за време на абење и триење. Односот се однесува на...

  Контакт сега

 • Двојно обложени стаклени мониста за патни бои

  Двојно обложени стаклени мониста за патни бои

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Двојно обложени рефлексивни стаклени мониста за патни бои Овие мониста се обложени со специјални материјали за обложување, за време на производството на стаклени зрнца, кој ќе ги подобри карактеристиките на влага-доказ и адхезија на стаклената мушка. На патот, животниот циклус на стаклени монисти може да се продолжи и...

  Контакт сега

 • Песочна пескарење на стакло Мониста за машина за песок

  Песочна пескарење на стакло Мониста за машина за песок

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Песочна пескарење на стакло Мониста за машина за песок Потребен е компресиран гас како моќ да формира брз авион за снимање на стаклени зрнца на површината на работното парче кое предизвикува промени на површината и обликот на работното парче. Благодарение на влијанието на стаклени зрнца врз површината, површината е...

  Контакт сега

 • Лепливи стаклени мониста

  Лепливи стаклени мониста

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Лепливи стаклени мониста Со цел да се продолжи трајноста на стаклената мушка и да се спречи неговото спалување од бојата по екструдирање со возила, овие мониста се обложени со посебен слој за време на производствениот процес за да се зголеми адхезијата помеѓу стаклената мушка и бојата, така што може да ја продолжи...

  Контакт сега

 • Рефлексивни стаклени мониста за сообраќајни бои

  Рефлексивни стаклени мониста за сообраќајни бои

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: Тон торба

  • Мин. Со цел: 10 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Рефлексивни стаклени мониста за сообраќајни бои КИЕВСКИ РЕФЛЕКТИВНИ СЛУЧАЈНИ ПЛОЧИ Стаклената мушка рефлексивност е најчестиот начин на одразување на светлината. Илјадници мали стаклени зрнца вградени во сообраќајната боја ќе предизвикаат тоа да се осветли кога автомобилот светла го погоди. Поради нивната форма и...

  Контакт сега

 • Ознаки за означување на сообраќајни знаци за сообраќајни знаци

  Ознаки за означување на сообраќајни знаци за сообраќајни знаци

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: Тон торба

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Ознаки за означување на сообраќајни знаци за сообраќајни знаци Мини рефлектори за ноќна видливост на ознаките на патот Рефлексивните стаклени монисти се меѓу најекономичните средства за создавање на побезбедни услови за возење. Само ознаките на патот што содржат стаклени зрнца се видливи ноќе. Без монистра - без...

  Контакт сега

 • Интермикс стакло Мониста

  Интермикс стакло Мониста

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: Тон торба

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана со стаклени монисти, пред да бидат суви. Под влијание на гравитацијата на...

  Контакт сега

 • Премикс стакло Мониста

  Премикс стакло Мониста

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: Тон торба

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана со стаклени монисти, пред да бидат суви. Под влијание на гравитацијата на...

  Контакт сега

 • Рефлексивни стаклени микросфери

  Рефлексивни стаклени микросфери

  • Пакување: Тон торба

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Модел бр.: EN1423/1424, AASHTO M247, BS6088, JIS R3301, KS L2521 etc.

  • Транспорт: Ocean

  1. Прво да се изберат материјали, квалитетот на суровините го одредува квалитетот на стаклените зрнца произведени во иднина. Стаклените суровини треба да бидат чисти и без нечистотии, со добра сила и цврстина. 2. По изборот на стакло, следниот е кршење на очила.Според големина на честички ставете стакло во униформа...

  Контакт сега

 • Микро-стакло Мониста песок

  Микро-стакло Мониста песок

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: Тон торба

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Микро-стакло Мониста песок Употреба: 1. за авијација делови пескарење, елиминирање на стресот и да се зголеми замор сила, и намалување на триење и абење. 2. Деростирање од песок, бои, како додаток на натрупување на јаглерод, покрај обработката на ознаката. 3. Чистење на заварување за заварување од нерѓосувачки челик и...

  Контакт сега

 • Абразивни мелење стакло Мониста

  Абразивни мелење стакло Мониста

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: Тон торба

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Стандарди за мелење на стакло Модел: 0,8-1мм 1-1,5мм 1,5-2мм 2-2,5мм 2,5-3мм 3,5-4мм 4-4,5мм 4-5мм 5-6мм 6-7мм Стаклените мониста нудат извонредна комбинација на физички и хемиски својства кои не се достапни од било кој друг производ. Стаклените мониста имаат форма на совршени сфери со мазна, брилијантна површина....

  Контакт сега

 • AASHTO паѓа / интермектира стаклени монисти за означување на патот

  AASHTO паѓа / интермектира стаклени монисти за означување на патот

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: Тон торба

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана со стаклени монисти, пред да бидат суви. Под влијание на гравитацијата на...

  Контакт сега

 • Високо рефрактивни индексни микросфери за боја за означување на патот

  Високо рефрактивни индексни микросфери за боја за означување на патот

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: Тон торба

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана со стаклени монисти, пред да бидат суви. Под влијание на гравитацијата на...

  Контакт сега

 • AASHTO M247 TYPEⅠ Стаклени мониста за означување на патот

  AASHTO M247 TYPEⅠ Стаклени мониста за означување на патот

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: Тон торба

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  AASHTO M247 TYPEⅠ Стаклени мониста за означување на патот Американски стандардни рефлексивни стаклени монистра Нашите најквалитетни стаклени зрнца; овие монистра нудат високи перформанси и издржливост поради нивните екстремно мазни површини, поголеми и помалку воздушни подлоги. Големина 12-30 САД мрежа, 600-1700...

  Контакт сега

 • AASHTO M247 TYPEⅡ Стаклени мониста за безбедност на патиштата

  AASHTO M247 TYPEⅡ Стаклени мониста за безбедност на патиштата

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: Тон торба

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  AASHTO M247-11 СТАТЕЛИ ЗА ЛЕКОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА ПАТОТ Американски стандард КИНА РЕФЛЕКТИВНА СТАКЛЕНА ПЕЧАТ / ПАТУВАЊЕ НА БЕЗБЕДНОСТ / МИКРОСПЕРА НА ПАТНИОТ СООБРАЌАЈ Стаклените монисти вршат важна функција на безбедноста во сообраќајот поради нивните рефлективни својства, што му овозможуваат на возачот јасно да ги...

  Контакт сега

 • Австриски стандардни стаклени мониста ТИП А

  Австриски стандардни стаклени мониста ТИП А

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE

  Овој стандард ги специфицира барањата за материјал и дизајн за стаклени зрнца со ретрофлективни својства, кои се наменети за вградување во материјали за обележување на тротоарите. Се однесува на стаклени монисти наменети за подобрување на видливоста на материјалите за обележување на тротоарите со одразување на светло...

  Контакт сега

 • Австриски стандардни стаклени мониста ТИП Б

  Австриски стандардни стаклени мониста ТИП Б

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE

  Austrilian Стандардна Стаклени зрнца детали s Овој стандард ги специфицира барањата за материјал и дизајн за стаклени зрнца со ретрофлективни својства, кои се наменети за вградување во материјали за обележување на тротоарите. Се однесува на стаклени монисти наменети за подобрување на видливоста на материјалите за...

  Контакт сега

 • AS / NZS CH-003 TYPE D стакло Мониста

  AS / NZS CH-003 TYPE D стакло Мониста

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE

  AS / NZS CH-003 TYPE D стакло Мониста Австриски стандарди ТИП Д стакло Мониста Овој стандард ги специфицира барањата за материјал и дизајн за стаклени зрнца со ретрофлективни својства, кои се наменети за вградување во материјали за обележување на тротоарите. Се однесува на стаклени монисти наменети за подобрување на...

  Контакт сега

 • JIS R3301-1 Стандарди за означување на патни мост

  JIS R3301-1 Стандарди за означување на патни мост

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  JIS R3301-1 Стандарди за означување на патни мост Во текот на процесот на работа на патиштата, ставете ја стаклената мушка на коловозот насликана со термопластична боја која се загрева до одредена температура, додека бојата е уште влажна, со што се зголемува рефлексивноста на означувањето на патот. Рефлексивни...

  Контакт сега

 • JSA-JIS R 3301-Стаклени мониста за сообраќајни бои

  JSA-JIS R 3301-Стаклени мониста за сообраќајни бои

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана со стаклени монисти, пред да бидат суви. Под влијание на гравитацијата на...

  Контакт сега

 • KS L2521 стаклени мониста за колор

  KS L2521 стаклени мониста за колор

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Стаклена мушка е безбојна и транспарентна топка, без видливи меурчиња и нечистотии. И достапен за различни намени, вклучувајќи и површинска обработка, означување на патот, рефлективна, декоративна, колона за означување на патот, рефлектирачка боја, маркирање на коловозна лента, ознаки на патиштата, бои за обележување...

  Контакт сега

 • Бразил рефлексивни стаклени мониста пловен обележја

  Бразил рефлексивни стаклени мониста пловен обележја

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Термопластичната маркировка боја е главно составена од синтетичка смола, стаклени мониста, пигменти, материјали за пакување, адитиви, итн. Синтетичката смола има термопластичност, направи топлото топење слој брзо суво и силно лепило до површината на патот. Адитиви во бојата може да ја зголемат пластиката на облогата и...

  Контакт сега

 • Интермикс / Премикс стакло Мониста за означување на патот

  Интермикс / Премикс стакло Мониста за означување на патот

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Бојата, понекогаш со адитиви како што се ретро-рефлексивни стаклени зрнца, обично се користи за обележување на патните ленти. Исто така се користи за обележување простори на паркинзи или простори за посебни намени за паркирање со оневозможено паркирање, товарни зони или временски ограничени места за паркирање. Боите...

  Контакт сега

Избрана производи

Испрати порака

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање