Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Catherine Liu Ms. Catherine Liu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0316-2201288 Е-пошта:chiye2@chiye.net

Glass Beads For Road Marking - производител, фабрика, снабдувач од Кина

(Вкупно 6 Производи за Glass Beads For Road Marking)

 • Пад-рефлексивни стаклени мониста за боја за означување на патот

  Пад-рефлексивни стаклени мониста за боја за означување на патот

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Пад-рефлексивни стаклени мониста за боја за означување на патот Во текот на процесот на работа на патиштата, ставете ја стаклената мушка на коловозот насликана со термопластична боја која се загрева до одредена температура, додека бојата е уште влажна, со што се зголемува рефлексивноста на означувањето на патот....

  Контакт сега

 • Рефлексивни стаклени микросфери

  Рефлексивни стаклени микросфери

  • Пакување: Тон торба

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Модел бр.: EN1423/1424, AASHTO M247, BS6088, JIS R3301, KS L2521 etc.

  • Транспорт: Ocean

  1. Прво да се изберат материјали, квалитетот на суровините го одредува квалитетот на стаклените зрнца произведени во иднина. Стаклените суровини треба да бидат чисти и без нечистотии, со добра сила и цврстина. 2. По изборот на стакло, следниот е кршење на очила.Според големина на честички ставете стакло во униформа...

  Контакт сега

 • Лепливи стаклени мониста со слој

  Лепливи стаклени мониста со слој

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Лепливи стаклени мониста со слој Стаклени монисти Chiye се адхезивни облоги се користат во бои и облоги кои ја подобруваат гребеноста, отпорноста на абразија, се мијат и ги подобруваат својствата на површинските аспекти во врвните шатори и заптивките. Chiye стакло Bead (Хебеј) копродукции, Ltd, која беше формирана во...

  Контакт сега

 • Француски стандард микро стаклени мониста за патување

  Француски стандард микро стаклени мониста за патување

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Француски стандардни рефлексивни микро стаклени зрна за означување на патот За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана...

  Контакт сега

 • JIS R3301 Стандарди S-Brilliance Glass Beads

  JIS R3301 Стандарди S-Brilliance Glass Beads

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  JIS R3301 Стандарди S-Brilliance Glass Beads Овој вид стаклени монисти се обработуваат од специјални стаклени суровини. Индексот на рефракција е помеѓу 1,57 и 1,60. Нејзината рефлексивна изведба е супериорна од оние стаклени монисти усвоени од архитектонско стакло со иста заобленост и големина на честички. И...

  Контакт сега

 • BS6088A / B Висок рефлективен монистра за RoadMarking

  BS6088A / B Висок рефлективен монистра за RoadMarking

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Интермикс стаклени зрна Во текот на производството на боја за означување на патот, измешајте стаклена мушка во боја врз основа на соодносот од 18-25% (процент на тежина). По примената на таков вид боја на патот, бојата сеуште може да ја задржи рефлексивноста по абење и триење на автомобилски тркала. Односот се...

  Контакт сега

Избрана производи

Испрати порака

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање