Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Catherine Liu Ms. Catherine Liu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0316-2201288 Е-пошта:chiye2@chiye.net

Bs 6088 - производител, фабрика, снабдувач од Кина

(Вкупно 9 Производи за Bs 6088)

 • Bs6088a / b Високо рефлектирачки S-Brilliance стакло Мониста

  Bs6088a / b Високо рефлектирачки S-Brilliance стакло Мониста

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Bs6088a / b Високо рефлектирачки S-Brilliance стакло Мониста Видливоста на означувањето на тротоарот се определува со количината на светлина што се отсликува од површината на ознаката до возачкото око. За време на дневните часови, обележувањето на видливоста се постигнува со светлина од сонцето што ја напаѓа...

  Контакт сега

 • BS6088 Класа A / B со двојно обложени стакло Мониста

  BS6088 Класа A / B со двојно обложени стакло Мониста

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Двојно обложени стакло Мониста Во текот на производството на редовни монистра, ги обложени со различни видови на премази за да ги зголемат ликовите за допир и липсување, така што издржливоста на монистра и рефлексивноста може да се зголеми. Овие мониста се обложени со силен и силиконско масло, за време на...

  Контакт сега

 • Микро-стаклени мониста за стандарди BS6088

  Микро-стаклени мониста за стандарди BS6088

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Интермикс стаклени зрнца и премикс стаклени зрнца Во текот на производството на боја за означување на патот, измешајте стаклена мушка во боја врз основа на соодносот од 18-25% (процент на тежина). По примената на таков вид боја на патот, бојата сеуште може да ја задржи рефлексивноста по абење и триење на автомобилски...

  Контакт сега

 • BS6088 Рефлексивни монистра за термопластична маркирачка боја

  BS6088 Рефлексивни монистра за термопластична маркирачка боја

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Рефлексивни монистра за термопластична маркирачка боја Британски стандард BS6088 Класа Б. Стакло Мониста Sieve size(micron) % Retained 850 0 – 5 % 600 5 – 20 % 300 30 – 75 %

  Контакт сега

 • BS6088A / B Висок рефлективен монистра за RoadMarking

  BS6088A / B Висок рефлективен монистра за RoadMarking

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Интермикс стаклени зрна Во текот на производството на боја за означување на патот, измешајте стаклена мушка во боја врз основа на соодносот од 18-25% (процент на тежина). По примената на таков вид боја на патот, бојата сеуште може да ја задржи рефлексивноста по абење и триење на автомобилски тркала. Односот се...

  Контакт сега

 • Студена / термопластична боја Premix BS6088A Стаклени мониста

  Студена / термопластична боја Premix BS6088A Стаклени мониста

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана со стаклени монисти, пред да бидат суви. Под влијание на гравитацијата на...

  Контакт сега

 • BS6088B рефлексивни стаклени мониста за патни белези

  BS6088B рефлексивни стаклени мониста за патни белези

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Модел бр.: BS6088B

  • Транспорт: Ocean

  ChiYe стакло Bead (Хебеј) Co, Ltd, која беше формирана во 1998 година, е најголемиот и специјализирани снабдувач на рефлектирачки стаклени мониста за безбедност на патиштата. Компанијата поседува 28 линии за производство на стаклени зрна за производство на разни стаклени зрнца со нано-излез од 100.000 МТ. ChiYe...

  Контакт сега

 • Стаклени мониста за стандарди за BS6088A

  Стаклени мониста за стандарди за BS6088A

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: Тон торба

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана со стаклени монисти, пред да бидат суви. Под влијание на гравитацијата на...

  Контакт сега

 • BS6088A / B Стаклени мониста за означување на патот

  BS6088A / B Стаклени мониста за означување на патот

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: Тон торба

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана со стаклени монисти, пред да бидат суви. Под влијание на гравитацијата на...

  Контакт сега

Избрана производи

Испрати порака

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање