Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Catherine Liu Ms. Catherine Liu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0316-2201288 Е-пошта:chiye2@chiye.net

Рефлексивни стаклени зрна - производител, фабрика, снабдувач од Кина

(Вкупно 24 Производи за Рефлексивни стаклени зрна)

 • Интермикс (Премикс) Стаклени мониста за боја за означување на патот

  Интермикс (Премикс) Стаклени мониста за боја за означување на патот

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: Тон торба

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Интермикс (Премикс) стакло Мониста за означување на патот Во текот на изработката на сликањето на автопат, ставете ја стаклената мушка во боја врз основа на соодносот од 18-25% (тежински процент), така што бојата на автопат сеуште може да ја задржи рефлексивноста за време на абење и триење. Односот се однесува на...

  Контакт сега

 • Песочна пескарење на стакло Мониста за машина за песок

  Песочна пескарење на стакло Мониста за машина за песок

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Песочна пескарење на стакло Мониста за машина за песок Потребен е компресиран гас како моќ да формира брз авион за снимање на стаклени зрнца на површината на работното парче кое предизвикува промени на површината и обликот на работното парче. Благодарение на влијанието на стаклени зрнца врз површината, површината е...

  Контакт сега

 • Трепкаше големи стаклени монистра

  Трепкаше големи стаклени монистра

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Трепкаше големи стаклени монистра Овој дијаметар на оваа серија стаклени мушка е два или три пати поголем од редовните мониста. Површинскиот дел над боите е повисок од редовните монисти; па оттука и рефлексивноста на означувањето на патот е зголемена, особено во дождли, магливи области. Дијаметарот е 850-1400mm...

  Контакт сега

 • Рефлексивни стаклени мониста за сообраќајни бои

  Рефлексивни стаклени мониста за сообраќајни бои

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: Тон торба

  • Мин. Со цел: 10 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Рефлексивни стаклени мониста за сообраќајни бои КИЕВСКИ РЕФЛЕКТИВНИ СЛУЧАЈНИ ПЛОЧИ Стаклената мушка рефлексивност е најчестиот начин на одразување на светлината. Илјадници мали стаклени зрнца вградени во сообраќајната боја ќе предизвикаат тоа да се осветли кога автомобилот светла го погоди. Поради нивната форма и...

  Контакт сега

 • AASHTO M247 TYPEⅡ Стаклени мониста за безбедност на патиштата

  AASHTO M247 TYPEⅡ Стаклени мониста за безбедност на патиштата

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: Тон торба

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  AASHTO M247-11 СТАТЕЛИ ЗА ЛЕКОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА ПАТОТ Американски стандард КИНА РЕФЛЕКТИВНА СТАКЛЕНА ПЕЧАТ / ПАТУВАЊЕ НА БЕЗБЕДНОСТ / МИКРОСПЕРА НА ПАТНИОТ СООБРАЌАЈ Стаклените монисти вршат важна функција на безбедноста во сообраќајот поради нивните рефлективни својства, што му овозможуваат на возачот јасно да ги...

  Контакт сега

 • Бразил рефлексивни стаклени мониста пловен обележја

  Бразил рефлексивни стаклени мониста пловен обележја

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Термопластичната маркировка боја е главно составена од синтетичка смола, стаклени мониста, пигменти, материјали за пакување, адитиви, итн. Синтетичката смола има термопластичност, направи топлото топење слој брзо суво и силно лепило до површината на патот. Адитиви во бојата може да ја зголемат пластиката на облогата и...

  Контакт сега

 • Интермикс стакло монистра за коловозна ознака боја

  Интермикс стакло монистра за коловозна ознака боја

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана со стаклени монисти, пред да бидат суви. Под влијание на гравитацијата на...

  Контакт сега

 • Микро-стаклени мониста за ознаки на коловозот

  Микро-стаклени мониста за ознаки на коловозот

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Chiye стакло Bead (Хебеј) копродукции, Ltd, која беше формирана во 1998 година, е најголемиот и специјализирани снабдувач на стакло мушка за патот рефлексивноста во Кина сега. Се наоѓа во градот Лангфан кој е 50 километри од југоисточниот дел на Пекинг и околу 100 километри од пристаништето Ксинг во Кина. Компанијата...

  Контакт сега

 • Рефлексивни стаклени микросфери за болка за обележување на патишта

  Рефлексивни стаклени микросфери за болка за обележување на патишта

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Chiye стакло Bead (Хебеј) копродукции, Ltd, која беше формирана во 1998 година, е најголемиот и специјализирани снабдувач на стакло мушка за патот рефлексивноста во Кина сега. Се наоѓа во градот Лангфан кој е 50 километри од југоисточниот дел на Пекинг и околу 100 километри од пристаништето Ксинг во Кина. Компанијата...

  Контакт сега

 • Стаклени мониста за означување на сообраќајните линии

  Стаклени мониста за означување на сообраќајните линии

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: ТОН-БАГ

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Chiye стакло Bead (Хебеј) копродукции, Ltd, која беше формирана во 1998 година, е најголемиот и специјализирани снабдувач на стакло мушка за патот рефлексивноста во Кина сега. Се наоѓа во градот Лангфан кој е 50 километри од југоисточниот дел на Пекинг и околу 100 километри од пристаништето Ксинг во Кина. Компанијата...

  Контакт сега

 • Микро-стакло Мониста за аеродромски стандарди

  Микро-стакло Мониста за аеродромски стандарди

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Рефлексивни стаклени зрна За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана со стаклени монисти, пред да бидат суви. Под...

  Контакт сега

 • Микро-стаклени мониста за патничките стандарди EN1423 / EN1424

  Микро-стаклени мониста за патничките стандарди EN1423 / EN1424

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Рефлексивни стаклени зрна За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана со стаклени монисти, пред да бидат суви. Под...

  Контакт сега

 • Микро-стаклени мониста за стандарди за KSL2521

  Микро-стаклени мониста за стандарди за KSL2521

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Рефлексивни стаклени зрна За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана со стаклени монисти, пред да бидат суви. Под...

  Контакт сега

 • Микро-стаклени мониста за патни ознаки AS / NZS2009: 2002 Стандарди

  Микро-стаклени мониста за патни ознаки AS / NZS2009: 2002 Стандарди

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Рефлексивни стаклени зрна За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана со стаклени монисти, пред да бидат суви. Под...

  Контакт сега

 • Висока заобленост Ниска тешка метална рефлексивност Стакло

  Висока заобленост Ниска тешка метална рефлексивност Стакло

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Рефлексивни стаклени зрна За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана со стаклени монисти, пред да бидат суви. Под...

  Контакт сега

 • Високо рефлексивни стаклени мониста за патни знаци

  Високо рефлексивни стаклени мониста за патни знаци

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Рефлексивни стаклени зрна За време на производството на бои, квалификуваните стаклени монисти ќе се мешаат во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Соодветни пропорционални стаклени монисти ќе бидат отфрлени за време на примената на бојата на патот, која е измешана со стаклени монисти, пред да бидат...

  Контакт сега

 • Микро-стакло Монила за термопластично обележување на патот

  Микро-стакло Монила за термопластично обележување на патот

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Рефлексивни стаклени зрна За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана со стаклени монисти, пред да бидат суви. Под...

  Контакт сега

 • Рефлексивни стаклени зрна за материјал за означување на патот

  Рефлексивни стаклени зрна за материјал за означување на патот

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Рефлексивни стаклени зрна за материјал за означување на патот Ретрофлексибилноста е термин кој се користи за да се опише како светлината се рефлектира надвор од површината и се враќа во оригиналниот извор (ретро-рефлектор). Ретро-рефлексија е вид на одраз што го пренасочува инцидентното светло од површината назад кон...

  Контакт сега

 • Лепливи стаклени мониста за означување на патот

  Лепливи стаклени мониста за означување на патот

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Производ воведување на лепило слој стакло Мониста Рефлексивни стаклени зрна За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана...

  Контакт сега

 • Топло-топи бои со лепило стакло монистра

  Топло-топи бои со лепило стакло монистра

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Мешаните стаклени зрнца со користење на патот топло-топи бои Производ воведување на лепило слој стакло Мониста Рефлексивни стаклени зрна За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени...

  Контакт сега

 • Рефлексивни лепливи стаклени зрна за означување на патот

  Рефлексивни лепливи стаклени зрна за означување на патот

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Производ воведување на лепило слој стакло Мониста Рефлексивни стаклени зрна За време на производството на бои, квалификуваните стаклени монисти ќе се мешаат во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Соодветни пропорционални стаклени монисти ќе бидат отфрлени за време на примената на бојата на патот,...

  Контакт сега

 • Лепливи стаклени мониста пат рефлективен материјал

  Лепливи стаклени мониста пат рефлективен материјал

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Производ воведување на лепило слој стакло Мониста Рефлексивни стаклени зрна За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана...

  Контакт сега

 • Лепливи стаклени мониста за колор ознаки боја

  Лепливи стаклени мониста за колор ознаки боја

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Производ воведување на лепило слој стакло Мониста Рефлексивни стаклени зрна За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана...

  Контакт сега

 • Висока лепило / влага доказ стакло Мониста

  Висока лепило / влага доказ стакло Мониста

  • Бренд: ЛЕСНО СТАКЛЕНА ПЕЧАТ

  • Пакување: BULK-BAG

  • Мин. Со цел: 1 Ton

  • Сертификат: ISO 9001/ISO 14001/CE/KS/JIS

  Производ воведување на лепило слој стакло Мониста Рефлексивни стаклени зрна За време на производството на бои, квалификувани стаклени зрна ќе бидат измешани во нив како одреден сооднос што се бара според стандардите. Независно стаклени зрна ќе бидат отфрлени за време на нанесувањето на бојата на патот, која е измешана...

  Контакт сега

Избрана производи

Испрати порака

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање