Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Catherine Liu Ms. Catherine Liu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0316-2201288 Е-пошта:chiye2@chiye.net
Home > Производи > Детонирање на стакло Мониста
Онлајн сервис
Catherine Liu

Ms. Catherine Liu

Остави порака
Контакт сега

Детонирање на стакло Мониста

Категории на производи од Детонирање на стакло Мониста , ние сме специјализирани производители од Кина, Детонирање на стакло Мониста , Микро-детонација стакло монистра добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Декорација на стакло Мониста на патиштата R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Детонирање на стакло Мониста Добавувачи

Потребен е компресиран гас како моќ да формира брз авион за снимање на стаклени зрнца на површината на работното парче кое предизвикува промени на површината и обликот на работното парче. Благодарение на влијанието на стаклени зрнца врз површината, површината е сигурна за чистота и различна грубост.

• Ги подобрува механичките својства на површината, со цел да се зголеми заморската отпорност на работното парче.

• Со површината на површината овозможува површинска површина што може да се контролира за да се зголеми адхезијата со бои, да се продолжи трајноста на боите и исто така има корист за протокот и декорацијата на бои.

Стаклената мушка може да се произведува врз основа на стандардот на земји или области, како што се EN1423 / 1424, AASHTO M247, BS6088, JIS R3301 и KS L2521 итн.

Blasting Glass Beads

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање