Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Catherine Liu Ms. Catherine Liu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0316-2201288 Е-пошта:chiye2@chiye.net
Home > Производи > Лепливи стаклени мониста
Онлајн сервис
Catherine Liu

Ms. Catherine Liu

Остави порака
Контакт сега

Лепливи стаклени мониста

Категории на производи од Лепливи стаклени мониста , ние сме специјализирани производители од Кина, Лепливи стаклени мониста , Шарени лепило стакло Мониста добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Лепливи стаклени мостри на патот маркирање R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Лепливи стаклени мониста Добавувачи

Со цел да се продолжи трајноста на стаклената мушка и да се спречи неговото спалување од бојата по екструдирање со возила, овие мониста се обложени со посебен слој за време на производствениот процес за да се зголеми адхезијата помеѓу стаклената мушка и бојата, така што може да ја продолжи трајноста на стаклото над 20%. (Вообичаено се користи за површинска обработка на пад на стаклени монисти).

Стаклената мушка може да се произведува врз основа на стандардот на земји или области, како што се EN1423 / 1424, AASHTO M247, BS6088, JIS R3301 и KS L2521 итн.

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање