Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Catherine Liu Ms. Catherine Liu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0316-2201288 Е-пошта:chiye2@chiye.net
Home > За нас
За нас

ЧИЛИСКА СТАКЛЕНА BEAD (ХЕБЕИ) СД, ООД. Кој е основан во 1998 година, е најголемиот и специјализиран снабдувач на рефлектирачки стаклени зрнца за безбедност на патиштата. Компанијата поседува 28 стаклени линии за производство на различни стаклени монисти со нано-излез од 100.000 МТ. Чије продолжи со сертификација на квалитет ISO 9001 систем за управување и систем за управување со животната средина ISO 14001.

ChiYe главно произведува капење на стаклени мониста, интермикс стаклени мониста, лепило стакло монистра, стакло монистра со влага , двојно обложени стакло монистра , С-Брилијантност стакло монистра, детонација стакло монистра, брусење стакло монистра, трепкаше големи стаклени мониста, стакло честички и и така натаму. Покрај тоа, секој вид стаклени монистра може да се произведе врз основа на стандардот на земјите / областите и барањата на клиентот, како што се EN1423 / 1424, AASHTO M247, BS6088, JIS R3301, KS L2521 и други стаклени монисти за означување на патот. По вечниот технолошките иновации и акумулативните искуства во годините, CHIYE Брендот е оценет како "добро позната трговска марка", а исто така е оценет како "кинески препознатлив бренд производ" од Инженерскиот тест центар на Министерството за комуникации на НР Кина. Добивме CE сертификат во септември 2005 година и сертификат KS на Кореја во Dec.2006. Во 2007 година се приклучивме во ATSSA да биде нејзин член. Нашите производи се извезуваат во повеќе од 50 земји, како што се САД, Канада, Велика Британија, Франција, Шпанија, Данска, Кореја, Индија и други.

Нашата мисија: Да го чуваме целото патување на човештвото.

Нашата стратегија: Да се ​​биде водечки производител на патот рефлексивни материјали.

Нашиот слоган: Да се ​​застане ChiYe амбиција и да се создаде светски бренд.

Добредојдовте да ја разгледате нашата веб-страница: http://www.glassbeadscy.com

ChiYe е подготвена да работи со вас за да го освои развојот! chiye-glass-beads

Бизнис тип : Manufacturer

Палета на производи : Traffic Sign , Other Manufacturing & Processing Machinery , Machinery for Glass & Ceramics

Производи / услуга : Стаклени мониста за означување на патот , Рефлексивни стаклени зрна , Пад на стакло Мониста , Премикс стакло Мониста , Микро-стакло Мониста , Детонирање на стакло Мониста

Вкупно вработени : 101~200

Капитал (Милиони САД $) : 10000000

Основана е година : 2000

Сертификат : CE , ISO9001 , ISO14001

Адреса на компанијата : YIBEI INDUSTRY AND TRADE ZONE,CAOJIAWU,YONGQING COUNTY, Langfang, Hebei, China

moreCompany Capacity
moreВидео
Трговски капацитет

Трговски информации

Incoterm : FOB,CFR,CIF

Terms of Payment : L/C,T/T,D/P

Просечно време на водење : Peak season lead time:0
Off season lead time :0

Годишен обем на продажба (милион американски долари) : US$10 Million - US$50 Million

Годишен обем на купување (милион американски долари) : US$10 Million - US$50 Million

Извозни информации

Процент на извоз : 61% - 70%

Главни пазари : Worldwide

Nearest Port : XinGang,Tianjin

Производствен капацитет

Број на производни линии :28

Број на персоналот на КК :11 -20 People

ОЕМ услуги обезбедени :yes

Фабричка големина (Sq.meters) :30,000-50,000 square meters

Локација на фабриката :Yibei Industry&trade Zone, Caojiawu Yongqing County Langfang City Hebei

moreГлавни производи
Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање