Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Catherine Liu Ms. Catherine Liu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0316-2201288 Е-пошта:chiye2@chiye.net
Избрана производи
За нас

ЧИЛИСКА СТАКЛЕНА BEAD (ХЕБЕИ) СД, ООД. Кој е основан во 1998 година, е најголемиот и специјализиран снабдувач на рефлектирачки стаклени зрнца за безбедност на патиштата. Компанијата поседува 28 стаклени линии за производство на различни стаклени монисти со нано-излез од 100.000 МТ. Чије продолжи со сертификација на квалитет ISO 9001 систем за управување и систем за управување со животната средина ISO 14001.

ChiYe главно произведува капење на стаклени мониста, интермикс стаклени мониста, лепило стакло монистра, стакло монистра со влага , двојно обложени стакло монистра , С-Брилијантност стакло монистра, детонација стакло монистра, брусење стакло монистра, трепкаше големи стаклени мониста, стакло честички и и така натаму. Покрај тоа, секој вид стаклени монистра може да се произведе врз основа на стандардот на земјите / областите и барањата на клиентот, како што се EN1423 / 1424, AASHTO M247, BS6088, JIS R3301, KS L2521 и други стаклени монисти за означување на патот. По вечниот технолошките иновации и акумулативните искуства во годините, CHIYE Брендот е оценет како "добро позната трговска марка", а исто така е оценет како "кинески препознатлив бренд производ" од Инженерскиот тест центар на Министерството за комуникации на НР Кина. Добивме CE сертификат во септември 2005 година и сертификат KS на Кореја во Dec.2006. Во 2007 година се приклучивме во ATSSA да биде нејзин член. Нашите производи се извезуваат во повеќе од 50 земји, како што се САД, Канада, Велика Британија, Франција, Шпанија, Данска, Кореја, Индија и други.

Нашата мисија: Да го чуваме целото патување на човештвото.

Нашата стратегија: Да се ​​биде водечки производител на патот рефлексивни материјали.

Нашиот слоган: Да се ​​застане ChiYe амбиција и да се создаде светски бренд.

Добредојдовте да ја разгледате нашата веб-страница: http://www.glassbeadscy.com

ChiYe е подготвена да работи со вас за да го освои развојот! chiye-glass-beads

Погледнете ПОВЕЌЕ Посетете ја мојата фабрика
За нас

ЧИЛИСКА СТАКЛЕНА BEAD (ХЕБЕИ) СД, ООД. Кој е основан во 1998 година, е најголемиот и специјализиран снабдувач на рефлектирачки стаклени зрнца за безбедност на патиштата. Компанијата поседува 28 стаклени линии за производство на различни стаклени монисти со нано-излез од 100.000 МТ. Чије продолжи со сертификација на квалитет ISO 9001 систем за управување и систем за управување со животната средина ISO 14001.

ChiYe главно произведува капење на стаклени мониста, интермикс стаклени мониста, лепило стакло монистра, стакло монистра со влага , двојно обложени стакло монистра , С-Брилијантност стакло монистра, детонација стакло монистра, брусење стакло монистра, трепкаше големи стаклени мониста, стакло честички и и така натаму. Покрај тоа, секој вид стаклени монистра може да се произведе врз основа на стандардот на земјите / областите и барањата на клиентот, како што се EN1423 / 1424, AASHTO M247, BS6088, JIS R3301, KS L2521 и други стаклени монисти за означување на патот. По вечниот технолошките иновации и акумулативните искуства во годините, CHIYE Брендот е оценет како "добро позната трговска марка", а исто така е оценет како "кинески препознатлив бренд производ" од Инженерскиот тест центар на Министерството за комуникации на НР Кина. Добивме CE сертификат во септември 2005 година и сертификат KS на Кореја во Dec.2006. Во 2007 година се приклучивме во ATSSA да биде нејзин член. Нашите производи се извезуваат во повеќе од 50 земји, како што се САД, Канада, Велика Британија, Франција, Шпанија, Данска, Кореја, Индија и други.

Нашата мисија: Да го чуваме целото патување на човештвото.

Нашата стратегија: Да се ​​биде водечки производител на патот рефлексивни материјали.

Нашиот слоган: Да се ​​застане ChiYe амбиција и да се создаде светски бренд.

Добредојдовте да ја разгледате нашата веб-страница: http://www.glassbeadscy.com

ChiYe е подготвена да работи со вас за да го освои развојот! chiye-glass-beads

Погледнете ПОВЕЌЕ Посетете ја мојата фабрика
Rigorous Testing

High quality products

Online Support 24/7

Support online 24 hours

Just in Time Delivery

Punctual delivery

Quality Qualified

Good quality is safer

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање